Schwarzenberg promluvil o kandidatuře na ministra zahraničí Janu Lipavském: co o něm politik řekl a co by měl dělat premiér Fiala s postojem prezidenta

Bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg uvedl, že Jan Lipavský je nadaným politikem. Ten je nyní kandidátem na šéfa resortu zahraničí. Píše o tom web novinky.cz.

Dlouhodobě se mluví, že prezident Miloš Zeman nepodporuje Lipavského na pozici ministra kvůli jeho názorům na Izrael.

Karel Schwarzenberg / Zdroj: youtube.com

Karel Schwarzenberg souhlasí s tím, že Izrael je důležitým spojencem, ale politici se nemohou shodnout na tom, jestli se má přemístit velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma nebo ne.

„Všechny evropské státy jsou ale toho názoru, že by se to mělo dít, až když bude mírová smlouva Izraele a Palestiny,“ zdůraznil politik s tím, že to ale nebrání udržovat dobré vztahy s Izraelem.

Jan Lipavský / Zdroj: youtube.com

Exkandidát na prezidenta dodává, že je celoživotním přítelem této země, ale musíme jim taky občas říct, jestli něco dělají špatně.

Schwarzenberg říká, že Lipavskému na zahraničním výboru Sněmovny vždy dobře rozuměl, i když přiznává, že má problémy se sluchem. „Považuji ho za rozumného a nadaného, kladl vždy správné otázky,“ prohlásil politik a dodal, že si Lipavského cení a podporuje.

Karel Schwarzenberg / Zdroj: youtube.com

Bývalý ministr dokonce uvedl, že Lipavský je možná nejlepší ve své generaci, i když není moc charismatický a výrazný. To prý pro zahraniční politiku není moc potřeba.

Nakonec Schwarzenberg zdůraznil, že Fiala musí za tohoto kandidáta na ministra bojovat do konce a jít i k soudu, pokud prezident nebude chtít ho jmenovat.

PSALI JSME: DO ČESKA BUDOU BRZY DODÁNY TABLETY PROTI KORONAVIRU: ADAM VOJTĚCH PROZRADIL, PRO KOHO BUDOU URČENY

PŘIPOMÍNÁME: “MODELKA, SLADKÝCH 18”: KATEŘINA BROŽOVÁ SE POCHLUBILA FOTKOU ZE SVÉHO MLADÍ

Share