Schillerová prozradila, kdo nově bude mít možnost dostat kompenzace: ministryně se také nebrání prodloužení nouzového stavu

Šéfka státní kasy Alena Schillerová pro televizi Nova řekla, kolik lidí bylo obslouženo v registračním systému očkování proti koronaviru. Zmínila se také o kompenzacích lidem, které vládní opatření zasáhla a o prodloužení nouzového stavu.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Podle ministryně nové kompenzační bonusy budou především zaměřeny na lidi v úpadku či insolvenci. „Dosud jsme jim nemohli kompenzace ve výši 500 korun na den vyplácet, bránil tomu rámec vydaný Evropskou komisí,“ dodala s tím, že nyní ministerstvo má předběžný souhlas.

Finanční pomoc by lidé mohli dostat i zpětně, kdy nouzový stav začal znovu platit. Schillerová také předpokládá, že ministr zdravotnictví Jan Blatný navrhne další prodloužení stavu nouze, který aktuálně platí do 22. ledna.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Prodlužovat se zřejmě bude znovu na 30. dní, jelikož epidemiologická situace není zrovna příznivá. Dle slov ministryně nouzový stav je důležitý, protože se dá zapojovat armáda.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Schillerová promluvila i o možném otevření obchodů, které avizoval předseda vlády Andrej Babiš. Bude se o tom jednat na vládě a ministryně prý s tím problém mít nebude.

Politička uvedla, že registrační systém očkování proti koronaviru začal vznikat 23. prosince. Nyní se tam mohou registrovat lidé nad 80 let.

Alena Schillerová: Zdroj: youtube.com

„A funguje, dnešním dnem je 155 389 registrací a rezervací 45 655,“ uvedla aktuální data Alena Schillerová s tím, že na vývoj systému bylo málo času.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ NEVÍ, KOLIK VAKCÍN A KDY PŘESNĚ BUDOU DODÁNY TENTO TÝDEN DO ČESKA, ZA TO MOHOU PODLE NĚJ VÝROBCI VAKCÍN: CHCE TAKÉ ODLOŽIT APLIKACI DRUHÉ DÁVKY

PŘIPOMÍNÁME: HRUŠÍNSKÝ PROMLUVIL O TOM, JAKÝ BYL PRO JEHO DIVADLO NA JEZERCE ROK 2020: PRINCIPÁL TAKÉ ODHALIL INFORMACE O DOTACÍCH

Share