Schillerová prohlásila, že vláda Babiše umí dobře hospodařit s veřejnými financemi: opozice a další uživatelé ministryní tvrdě zkritizovali

Ministryně financí Alena Schillerová uvedla, že vláda Andreje Babiše je finančním jestřábem. Umí totiž snižovat dluh a mít přebytkové hospodaření. Schodek státního rozpočtu ale v minulem roce činil 367 miliard korun a na příští rok se plánuje přeš 376 milionů. Informuje o tom web forum24.cz.

„Skutečný kozel zahradníkem českých veřejných financí je koalice SPOLU,“ zkritizovala opoziční koalici šéfka resortu s tím, že naopak její vláda umí dobře hospodařit.

Příspěvek Aleny Schillerové / Zdroj: twitter.com

Pod příspěvkem Schillerové na sociálních sítích reagovala ODS a občanští demokraté uvedli, že vláda Babiše zadlužila zemi na mnoho let dopředu.

Jan Skopeček z ODS dokonce řekl, že se musel podívat, jestli se nejedná parodický účet, protože nemohl uvěřit tomu, že ministryně něco podobného napsala.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Kromě politiků na příspěvek Schillerové reagovali další uživatelé. „To je na nobelovku. Snižovat dluh jeho zvyšováním, to jednoho nenapadne,“ uvedl jeden z komentujících. Další napsal, že ministryně dokázala akorát zabít veřejné finance.

Někdo dodal, že si Schillerová spletla jestřába se supem a vytkly ji to, že vláda nikdy dluh nesnížila.

Jan Skopeček / Zdroj: youtube.com

Opozice je přesvědčená, že vláda nyní schodky rozpočtu už nemůže svádět na koronavirus a důvodem jsou mimo jiné předvolební dárky, které vláda lidem schvaluje.

PSALI JSME: KLAUSE V NEMOCNICI NAVŠTÍVIL PREMIÉR BABIŠ: KDY EXPREZIDENT BUDE PROPUŠTĚN PO PROBLÉMECH S TLAKEM

PŘIPOMÍNÁME: PRYMULA UVEDL, JAK SE BUDE VYVÍJET SITUACE S KORONAVIROVOU EPIDEMIÍ: DO ČESKA MÍŘÍ NOVÁ VLNA NÁKAZY

Share