Rudolf Cortés byl největší hvězdou české popové hudby: Jak žil první představitel Limonádového Joea

20.století bylo opravdu nádherné pro české umělci. V roce 1921 na svět přišel člověk, který v padesátých letech se stal symbolem české popové hudby. Byl to známý zpěvák a herec Rudolf Cortés.

Hvězda popové hudby by 15. března oslavila své 100. narozeniny. Rudolf ale se stal populárním nejen díky svému úžasnému hlasu. Hrál ve filmech a také v divadle. Rudolf byl prvním představitelem Limonádového Joea, kterého hrál v divadle od roku 1955.

Rudolf Cortés/Zdroj: youtube.com

Rudolf začal svou uměleckou kariéru ještě před druhou světovou válkou. Byl členem tanečního orchestru Metropolitan a během války začal profesionálně vystupovat v jazzovém orchestru Emila Ludvíka.

Do divadla známý zpěvák přišel po válce. Rudolf uspěl na konkurzu pro Karlínské divadlo do muzikálu Divotvorný hrnec. V divadle hrál moc často, ale v 60. letech 20. století začal hrát ve velkém množství filmů.

Rudolf Cortés/Zdroj: youtube.com

Známý zpěvák se nejvíc proslavil díky orchestru Karla Vlacha, se kterým zpíval téměř do konce svého života. Kvůli němuž i změnil své příjmení po otci Kraisinger na matčino Cortés. Maminka Rudolfa pocházela z Brazílii, a kvůli tomu měla takové exotické příjmení.

Rudolf měl za svůj život dvě manželky. První mu porodila dcerku Dagmar a také syna Rudolfa. Bohužel jejich vztah dlouho nevydržel. Druhá manželka se jmenovala Alena, a žena mu porodila syna Davida. Zpěvák v 65. letech podlehl vážné nemoci, která se dlouhodobě rozvíjela v jeho těle. Kvůli této nemoci i musel odejít z uměleckého života.

Rudolf Cortés/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: “ŽENY MAJÍ VYDRŽET VŠE“: MATKA HEREČKY ŽILKOVÉ ODSOUDILA ROZVOD DCERY

PŘIPOMINAME: „NEMĚLA JSEM DOBRÝ ŽIVOT“: LEGENDÁRNÍ ZPĚVAČKA TINA TURNEROVÁ SE DEFINITIVNĚ ROZLOUČILA SE SVÝMI FANOUŠKY

Share