Rozhodla jsem se zjistit, proč moje kamarádka v 56 letech opustila manžela a děti a vůbec toho nelituje

Hlavním motivem žen po 40 letech, které odcházejí z rodiny, je touha po klidu. Jsou tak unavení, že se jen snaží uniknout z této rutiny, nechtějí už „sloužit“ svému manželovi. Někdy se u takových žen také zhoršují vztahy s příbuznými, protože už se s nimi nevídají, nechtějí mluvit.

Příběh ze života mé kamarádky:

Starší žena/ Ilustrační foto /Zdroj: youtube.com

„Celé mládí jsem neměla čas ani posadit se, vychovala jsem tři syny, byl tam ještě muž, který neustále pil a vůbec nepomáhal. Na mých ramenou byla obrovská domácnost, nemohla jsem ani snít o novém účesu nebo o kávě s v kruhu přátel.

Moji synové vyrostli, každý má vlastní rodinu, tak jsem se rozhodla, že manžela nebudu tolerovat, a vystavila jsem ho za dveře. Tehdy se však o klidu nedalo mluvit. Starší syn začal rekonstruovat vlastní dům, tak jsem mu pomáhala.

Starší žena/ Ilustrační foto /Zdroj: youtube.com

Manželka mladšího syna porodila dvojčat. Snacha byla sama, a vůbec nezvládala výchovu, kvůli čemuž jsem pomáhala i tam. Pak mi onemocněla matka a další dva roky jsem se o ni starala. Bohužel zemřela, ale po pohřbu jsem přišla domů a uvědomila si, že nemám sílu ani slzu pustit.

Starší žena/ Ilustrační foto /Zdroj: youtube.com

Musím si odpočinout. Začaly mi volat děti, měly strach, Ptali se, co se stalo, ale já s nikým nechtěla mluvit. Říkala, že si chci odpočinout. Dřív jsem se bála samoty, ale teď je to pro mě ráj. Manželka syna mi doporučila novou práci, šít panenky pro loutkové divadlo. A tak jsem se nechala unést. Každý den jsem se vracela k životu a uvědomovala si, že nechci žit jako dřív.“

Starší žena/ Ilustrační foto /Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: VČERA JSEM DOSTALA OD MAMINKY SMS, ŽE JSEM ŠPATNÁ DCERA A NESTARÁM SE O RODINU

PŘIPOMÍNÁME: CO ŘEKLA AGÁTA HANYCHOVÁ O ROZVODU SVÉ MAMINKY: “UŽ MARTINA NECHCI NIKDY VIDĚT”

Share