Rodina je proti tomu, abych jela na dovolenou

Manžel Evy, hrdinky článku, zemřel před deseti lety. Žena sama vychovávala dvanáctiletou dceru. Musela tvrdě pracovat, neměla ani víkendy, ani svátky. Příbuzní jim nespěchali pomáhat, v jejich rodině byl každý sám za sebe.

Pohřeb / ilustrační foto / Zdroj: pokrovus.cerkov.ru

Navíc i hypotéku musela splácet. Čtyři roky před smrtí manžela oni se rozhodli pro hypotéku, ale splácet se muselo ještě obrovské množství peněz.

A dcera maminku nelitovala. Měla bohaté kamarádky, a tak po matce vždy něco požadovala. Buď drahé oblečení, pak peníze na kapesné, pak na cestu do tábora. Postupně se Pavlina, dcera Evy vyrostla, dostudovala. Doufala maminka, že už začne samostatný život, najde si práci a pomůže mamince splácet hypotéku.

Klíče / ilustrační foto / Zdroj: hlukhiv.info

Pavlina však měla své životní plány. Chtěla se vdat. Eva se snažila dceři vysvětlit, že ještě je dost brzy na to. Ale Pavlina se nenechala přemluvit a chtěla krásné šaty, slavnost v restauraci, fotografa a další svatební „drobnosti“.

Tak Eva si musela vzít úvěr na pokrytí všech nákladů. Po oslavě seděla žena na jedněch těstovinách, vůbec neměla na nic peníze.

Brzy se na ni osud usmál. Ona v loterii vyhrála velkou finanční částku. Eva mohla uzavřít hypotéku, „svatební“ úvěr a konečně se vydat k moři.

Peníze/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Žena uzavřela všechny dluhy a začala si hledat optimální místo pro dovolenou. Celý život ona jen pracovala, zasloužila si dva týdny odpočinku. Ale dcera myslela jinak:

– Mami, jsi blázen? Možna se o mě postaráš. Já chci taky k moře!

– Peníze pro dva nestačí, měla jsi tedy prosít o něco skromnější svatbu, – řekla matka.

– Mami, tohle jsem od tebe nečekala. Kdyby byl táta naživu, tak by to nedovolil. Nemám vlastní bydlení a ty si jedeš na dovolenou. Potřebujeme tyto peníze víc než ty.

Matka a dcera / Ilustrační foto / Zdroj: grazdano4ka.ru

– Tak si vmete hypotéku, nebo je to také moje starost? Vychovala jsem tě, hodně jsem ti pomohla, tak co po mě ještě chceš?

Eva si odjela na dovolenou. Dcera za celou dobu ani jednou nezavolala ani nenapsala. Po příjezdu ji potkal v bytě starý kocour, jediný věrný společník.

Na pláži / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Co myslíte, zda Eva udělala správně, že odjela na dovolenou sama?

PSALI JSME: V LESE BYLO NALEZENO NEZNÁMÉ ZVÍŘE: POD VRSTVOU ŠPÍNY SE SKRÝVAL SKUTEČNÝ FEŠÁK

PŘIPOMÍNÁME: NECHCI VE STÁŘÍ PEČOVAT O SVOJI TCHYNI, KTEROU BĚHEM 17 LET NEMÁM RÁDA

Share