Richterová prozradila, co bude dělat na novém postu: poslankyně promluvila i o porušování STAN koaliční dohody před volbami

Kandidátka na místopředsedkyni poslanecké Sněmovny Olga Richterová uvedla, že tento post i umožní překračovat příkopy, například i mezi jednotlivými ministerstvy. Politička podotkla, že stejný post nedostane nikdo z SPD. Informuje o tom web ct24.ceskatelevize.cz.

„Myslím, že velký problém naší politiky je škatulkování, oddělení témat do jednotlivých příslušných ministerstev,“ zdůraznila Richterová s tím, že chce propojovat věci, které souvisí. To plánuje dělat během vykonávání své budoucí funkce.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

Pirátka dodává, že ANO by mělo získat dva místopředsedy ve Sněmovně. Nikoho ale nedostane SPD, protože se dle Richterové jedná o hnutí s extremistickými tendencemi, i když podporu voličů má.

Politička je přesvědčená, že nové ministerské posty jsou na místě, protože se jedná o oblasti, které byly zanedbávány. Koalice se dohodly, že vzniknou ministerstva pro vědu, výzkum a inovace, pro legislativu a pro Evropskou unii.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

Resort pro Evropskou unii vznikne kvůli budoucímu předsednictví České republiky v EU a tato příležitost se musí využit.

Richterová také promluvila o interní analýze, která ukázala, že jejich koaliční partner STAN porušovalo dohodu před volbami. Tuto zprávu považuje za závažnou.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

„Hodně nemile mě to překvapilo. To, co uniklo do médií, je ale pouze jedna kapitola,“ prozradila poslankyně.

Koalice se ale nyní zaměřila na sestavování nové vlády a považuje to za důležitější činnost. Část Pirátů se ale přiklání k tomu, aby strana šla do opozice, i když Richterová chce, aby se strana zapojila do vlády.

PSALI JSME: SCHILLEROVÁ ŘEKLA, KOHO HNUTÍ ANO BUDE PROSAZOVAT NA POST PŘEDSEDY SNĚMOVNY: DOSLUHUJÍCÍ MINISTRYNĚ CHCE, ABY OPOZICE EFEKTIVNĚ KONTROLOVALA VLÁDU

PŘIPOMÍNÁME: JIŘÍ DRAHOŠ PROMLUVIL O ČESKÝCH DŮCHODECH: SENÁTOR UVEDL, ŽE BY JEHO MANŽELKA NEMOHLA SAMA VYŽÍT

Share