Rakušan razantně odpověděl Pirátům: Rozhodnutí STAN podle šéfa Starostů nebude porušením koaliční dohody

Předseda Starostů Vít Rakušan na Facebooku uvedl, že jeho hnutí do vlády půjde i bez Pirátské strany a odmítá, že by se jednalo o porušení koaliční dohody, ve které se ale uvádělo, že obě strany budou jednat stejně – tj. půjdou do vlády nebo do opozice. Píše o tom CNN Prima NEWS.

Šéf STAN si přeje, aby Piráti odhlasovali koaliční dohodu a podíleli se na sestavení nového kabinetu. Starostové ale prý stejně do vlády půjdou a není to údajně porušení smlouvu s Puráty.

Ivan Bartoš, Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

„Musím ale odmítnout, že by Starostové svým odhodláním jít do vlády jakkoliv porušovali koaliční smlouvu,“ zdůraznil Rakušan s tím, že Celostátní výbor STAN jednoznačně chce, aby jejich hnutí šlo do vlády.

Rakušan dodal, že Starostové Piráty svým rozhodnutím nezradí a obě strany jsou suverénní. Společně by ale ještě zkoušeli najít společné východisko.

Voliči by také prý nepochopili rozhodnutí hnutí STAN, pokud by do vlády nešlo a odmítlo se tak podílet na dalším směřování země.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Původně smlouva mezi Piráty a STAN měla neumožnit jedné ze stran jít do koalice s Andrejem Babišem. Ten ale volby se svým hnutím prohrál a dohoda již neplatí.

V pondělí bude jasno, jak Piráti rozhodnou, jestli půjdou do vlády nebo do opozice. Jejich voliči jsou ale naštvání na STAN, kteří vyzývali voliči, aby kroužkovali. Tímto způsobem do Sněmovny protáhli vlastní kandidáty.

PSALI JSME: TAJNÁ SPOLUPRÁCE HANY ZAGOROVÉ A MIRA ŽBIRKY: “NIKDO VŮBEC NEVÍ, ŽE JSME AUTORSKÁ DVOJICE”

PŘIPOMÍNÁME: JIŘINA BOHDALOVÁ SE VŮBEC O SVÉ ZDRAVÍ NEBOJÍ: ČÍM PŘEKVAPILA ZNÁMÁ HEREČKA VE SPOLEČNOSTI

Share