Prymula chce, aby se v Česku znovu uznávaly PCR testy: epidemiolog prozradil, jak se epidemie koronaviru může vyvíjet v roce 2022

Aktuálně je v Česku nejnižší počet pacientů s kronavirem od 3. listopadu a před týdnem jich bylo přibližně o osm set víc. Odborníci ovšem předpokládají, že v polovině ledna omikron převládne ostatní varianty a v nemocnicích tak může skončit až 7 000 lidí.

Epidemiolog Roman Prymula navrhuje, aby se znovu uznávaly PCR testy jako potvrzení o bezinfekčnosti. Exministr zdravotnictví také řekl, co se od covid-19 dá očekávat v novém roce. Informuje o tom web zivotvcesku.cz.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

„PCR test je určitě větší jistota do skutečnosti, že daný člověk není nakažen než jakýkoliv jiný postup,“ zdůraznil Prymula s tím, že negativní test prokazuje bezinfekčnost a proto osoba není nebezpečná pro okolí.

Bývalý ministr zdravotnictví si také dokáže představit, kdyby se během pořádání akcí testovali očkování a neočkování účastníci. Taková akce by podle něho mohla proběhnout.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Aktuálně dle vládních nařízení se na akcích lze prokázat jenom potvrzením o očkování či dokladem o prodělání nemoci.

Rovněž se zvyšuje pozitivita všech třech typů testů. Největší skok je zaznamenán u testová osob, kteří kontaktovali s nakaženým z 9,35 % na 12,94 %.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Roman Prymula podotkl, že je složité predikovat, jak se v tomto roce epidemie bude vyvíjet. Dle jeho slov koronavirus může znovu zmutovat do ještě mírnější varianty než omikron a prostě zmizet.

Může to ale prý být naopak a covid-19 znovu posílí, bude klinicky závažnější a způsobí větší problémy pro lidstvo.

PSALI JSME: FIALA ŘEKL, ŽE ZA CHYBY NA MINISTERSTVU ZDRAVOTNICTVÍ MOHOU ZAMĚSTNANCI Z DOB VLÁDNUTÍ ANDREJE BABIŠE: PREMIÉR PROZRADIL, KDO UHRADÍ TESTY NA KORONAVIRUS PRO FIRMY

PŘIPOMÍNÁME: DŮCHODY V ROCE 2022 REKORDNĚ POROSTOU: O KOLIK SI PENZISTÉ V NOVÉM ROCE PRŮMĚRNĚ POLEPŠÍ

Share