První týden invaze se může opakovat, pokud Putinovi se podaří zastrašit Lukašenka

Lukašenko podle Ždanova zavede vojáky na Ukrajinu, pokud se Putinovi podaří ho zastrašit. Na Volyňském směru může běloruská armáda vystavit 25 tisíc lidí, pokud ruský prezident Vladimir Putin dokáže Lukašenka zastrašit.

Alexander Lukašenko a Putin/Zdroj: youtube.com

Bělorusko může také začít válku proti Ukrajině, o čemž řekl plukovník Ukrajinské armády a vojenský expert Oleg Ždanov. „Na Volyňském směru je běloruská armáda. Víme, že mohou poslat na Ukrajinu 20 až 25 tisíc vojáků,“ řekl Ždanov.

Podle jehož slov, část ukrajinské armády se nachází ve Volyňské oblasti, protože předpokládají, že Lukašenko také může napadnout na území Ukrajiny.

Alexander Lukašenko/Zdroj: youtube.com

„Chápeme, odkud by mohla Běloruská armáda jít. Vlastnosti terénu jsou takové, že se tam neotočíte a nepůjdete širokou frontou. Jsou tam bláta a lesy a to silně zužuje možnosti běloruské armády. Budou omezeny a můžeme opakovat to samé, co jsme dělali s ruskou armádou v prvním týdnu války v Černigovské a Sumské oblasti,“ dodal vojenský expert.

Alexander Lukašenko/Zdroj: youtube.com

Podle Ždanova, Putin Lukašenka může zastrašit tím, že ho odstraní z pozice prezidenta Běloruska, a jenom tehdy Lukašenko může začít válku s Ukrajinou. Ale běloruský prezident rozumí, že národ podporovat válku s Ukrajinou nebude, stejně jako i většina běloruských vojáků.

Alexander Lukašenko/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: BLINKEN ŘEKL, ŽE UKRAJINA VYHRAJE, A VYZVAL PUTINA, ABY OKAMŽITĚ ZASTAVIL AGRESI

PŘIPOMÍNÁME: POLSKO OD ČERVENCE PŘESTANE VYPLÁCET POMOC UKRAJINSKÝM UPRCHLÍKŮM

Share