Provozovatelka prodejny v Olomouci zakázala vstup lidem očkovaným proti koronaviru: jak vysvětlila toto rozhodnutí

V Olomouci jedna provozovatelka obchodu s dětským zbožím umístila před vchodem do prodejny dvě cedule, na kterých je napsáno, že vstup lidem, kteří dostali mRNA vakcíny je zakázán. Vysvětlila, že má obavy o zdraví ostatních zákazníků a o své zdraví. Informuje o tom server Novinky.cz.

Zuzana Michálková je provozovatelkou tohoto obchodu v Olomouci. Říká, že vědci zatím neprokázali neškodnost mRNA vakcín.

Obchod / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Má proto obavy o zdraví dalších klientů, kteří nebyli očkováni. Konkrétněji mluví o přenosu vakcínových částeček na jiné klienty, zejména z řad těhotných žen.

O případ se už začala zajímat Česká obchodní inspekce, protože může jít o diskriminaci zákazníků. Pokud by se to potvrdilo, maximální pokuta by v takovém případě mohla činit až 3 miliony Kč.

Obchod / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Před vchodem do obchodu jsou dvě cedule, na kterých je napsáno, že je zakázán vstup lidem, kteří byli očkováni mRNA vakcínami.

„V zájmu ochrany zdraví těhotných žen a nenarozených dětí, zaměstnanců a vedení společnosti,“ je napsáno vysvětlení na ceduli.

Cedule v olomouckém obchodu / Zdroj: ČTK, Novinky.cz

Píše se tam o možném riziku, že koronavirus nyní mohou šířit infikovaní lidé, kteří nemají příznaky. Píše se také, že nyní již mnoho lidí dostalo vakcíny a že dříve nebyli žádní asymptomatičtí pacienti.

Podobný případ už byl v Bratislavě. Provozovatel galerie a filatelistické prodejny tehdy zakázal vstup všem očkovaným a vysvětloval to tím, že tito lidé mohou koronavirus přenášet bez příznaků.

PSALI JSME: HVĚZDA SLUNEČNÉ EVA BUREŠOVÁ SE POCHLUBILA FOTKOU V MINIŠATECH A OHROMILA FANOUŠKY SVÝM VZHLEDEM: „TAKTO DOBÍT ENERGII POTŘEBOVALA“

PŘIPOMÍNÁME: „JE TO TROCHU RODINNÝ PODNIK“: JAKÝ NOVÝ OBOR SI ZVOLIL JANEK LEDECKÝ BĚHEM KORONAVIROVÉ PANDEMIE

Share