Prodala svůj byt a peníze dala svému jedinému synovi

Před více než deseti lety se osmačtyřicetiletá Gabriela dala dohromady s pohledným důchodcem a začala s ním žít v jeho bytě. Svůj byt pronajímala a navíc pracovala. Její jediný syn odjel studovat do Německa a zůstal tam. Našel si práci ve svém oboru, která nebyla nijak luxusní, ale přesto mu umožňovala pronajmout si dům a žít bez dluhů a půjček.

Gabriela / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Gabriela mu poslala dárky k svátkům. Někdy balíčky s domácími pochoutkami, když bylo peněz, tak mu třeba poslala i 10 tisíc. Hladký život bez problémů a otřesů, a pak se ale její syn rozhodl oženit. Máma má vlastní byt, i když pouze jednopokojový. Nechtěla v něm ale žít, a tak se rozhodla, že ve svém věku bude žít s Jakubem až do konce.

Jednoho dne jí přišla od syna správa: Mami, prodej svůj byt a dej mi peníze a já je investuji do nového bytu, dokumenty pak upravím na společné vlastnictví. Mami, udělejme to takhle!

Gabriela měla dlouho pochybnosti, protože přicházela nejen o příjem, ale i o svůj koutek. Život je přece nepředvídatelný, i v důchodu můžete skončit na ulici.

Syn / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Promluvila si se svým mužem Jakubem, který byl mírně řečeno proti prodeji bytu své manželky. Synovi se však podařilo přesvědčit matku, aby byt prodala a dala mu všechny peníze.

Svatba byla nádherná. Byt byl zakoupen, zařízen podle slibu v podílovém spoluvlastnictví, a dokonce i Gabriela byla pozvána na návštěvu dvakrát za 10 let.

Syn / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Žena je již v důchodu, létat na návštěvu je pro ni nákladné, stejně jako pomáhat synovi. Čím je starší, tím více požadavků má. Teď už se neptá, ale ptá se, kdy přijde balíček a kolik mu může maminka poslat.

Dobrou zprávou je, že syn neustále posílá fotografie a videa své vnučky. Ženě se uleví a opět hledá způsoby, jak vydělat peníze na rodinné dárky pro syna. Všichni její přátelé říkají, že je načase, aby její syn nevyžadoval všechno pro sebe a začal jí pomáhat.

Gabriela / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Gabriela se cítila trapně a dokonce se styděla. Není to tak dávno, co si koupila pěkný chytrý telefon a teď všem tvrdí, že to byl dárek od jejího syna. Až na to, že Jakub „důvěrně“ sdělil jedné z jejích kamarádek, že jde o fiktivní dárek, a všechny to ještě víc naštvalo.

Už více než měsíc navíc vztah s její mužem praská ve švech. Jakubovi děti chtějí, aby prodal svůj dům a dal jim peníze. Jeho dcera je potřebuje na přístavbu, jeho synovi chybí určitá částka na dostavbu domu na předměstí. A syn slíbí, že až bude stavba dokončena, vezme svého otce k sobě, ale pouze jeho a bez Gabriely.

Rodina / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Jakub je v rozjímání, Gabriela v panice. Její snacha jí už dávno dala najevo, že jejich rodina je jen jejich a nikdo jiný v ní není. Neví, co má dělat a kam jít, pokud Jakub prodá byt a vyhodí ji.

Navíc se bojí se požádat svého syna o radu.

Gabriela / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V každém věku, bez ohledu na to, jak moc milujete své děti a ony milují vás, musíte mít svůj vlastní koutek. Nikdy nevíte, kde skončíte ve stáří a kdo bude držet s vámi a kdo odejde při první možnosti.

PSALI JSME: “TYHLE MALÉ NENÁPADNÉ POZORNOSTI UDRŽUJÍ KAŽDÝ VZTAH ŽIVÝ”: IVA KUBELKOVÁ SE UKÁZALA V OBJETÍ NOVÉHO MŮŽE

PŘIPOMÍNÁME: ŘEKLA JSEM ŽENICHOVI, ŽE BYDLÍME V PRONAJATÉM BYTĚ, VE SKUTEČNOSTI BYDLÍME V MÉM VLASTNÍM

Share