Proč strkat zápalky do květináče: Malý trik zkušených květinářů

Mnoho hospodyněk se snaží vyzdobit svůj domov pomocí pokojových květin. Často se však stává, že z nevysvětlitelného důvodu se květina náhle začíná vadnout, nebo vysychat. Nebo prostě přestane kvést.

Trik se sirkami / Zdroj: topfakty.com

Důvodů může být samozřejmě celá řada. Nejčastěji však důvodem jsou paraziti, kteří žijí v půdě. Takové malé parazity mohou být v zemi dostatečně dlouhou dobu. Nejčastěji se paraziti aktivují při nástupu tepla. A slabá rostlina je jen výsledkem jejich života.

Trik se sirkami / Zdroj: topfakty.com

Existuje však jednoduchý způsob, jak pokojové rostliny doslova oživit. Pokud kvetoucí rostlina nekvete, pak tato metoda rozhodně pomůže.

Faktem je, že hlavy zápalek obsahují síru nezbytnou pro život rostlin a také silného nepřítele parazitů a bakterií. Navíc trochu síry je nádherné hnojivo pro pokojové květiny.

Trik se sirkami / Zdroj: topfakty.com

Jak to udělat správně. Budete potřebovat krabice běžných zápalek. Musíte strčit je do květináče sírou dolů. Na jeden květináč bude načít 10-15 zápalek.

Pečujeme a zaléváme rostlinu jako obvyklé. Po 2 dnech opatrně vyjměte sirku a zkontrolujte, zda síra zůstala na zápalkách. Pokud síra chybí, je třeba celý proces opakovat. Opakujte proces, dokud síra se nepřestane ztrácet.

Trik se sirkami / Zdroj: topfakty.com

PSALI JSME: „DÍKY MĚ MÁTE K BYDLENÍ, HOSTINU USPOŘÁDALA. ZA VŠECHNO SE MUSÍ PLATIT, TAKŽE PENÍZE DAROVAT NEBUDU“

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA NATOČILA VIDEO, KDE UKÁZALA, CO TAJNĚ HLEDÁ NA INTERNETU JEJÍ PŘÍTEL: LIDÉ JÍ RADILI, ABY UTÍKALA OD NĚJ CO NEJRYCHLEJI

Share