Proč někteří lidé rádi nosí roušky

Zdá se, jaké mohou být výhody nošení roušky? Vždyť pod ní nedýchá kůži, zamlžují se brýle a často je obtížné dýchat. Někteří však vážně považují textilní příslušenství za svůj záchranný kruh. A nejde o boj proti šíření viru. Jen mnoho důvodů proč se lidé snaží zakrýt svou tvář.

Nošení roušek / Zdroj: ofigenno.com

Zarputilí introverti se upřímně radují z možnosti nosit roušku. Za prvé, to vám umožní vyhnout se náhodným setkáním s příbuznými a známými ve městě. Za druhé, chrání před pohledy kolemjdoucích. Příznivci roušek proto doufají, že i po skončení pandemie bude nošení roušek společensky přijatelné.

Anonymita dodává sebedůvěru

Ve společnosti je zvykem přísně hodnotit vzhled a estetiku. A mnozí si po oznámení režimu nošení roušek vydechli úlevou. Koneckonců, rouška ​​umožňuje nebát se alespoň toho, že někdo bude hodnotit váš obličej.

Nošení roušek / Zdroj: ofigenno.com

To je důvod, proč někteří lidé odmítli make-up a holení. Existují také ti, kterým textilní příslušenství umožnilo odpočinout si od každodenních napjatých úsměvů. Například číšníkům a pokladním. „Lidé se začali rozhodně méně obávat, že by měli nevhodný vzhled,“ podotýká odborník.

Význam sociální interakce

V těchto nepokojných dobách chrání rouška nejen před viry, ale také před stresujícími sociálními situacemi. Psychologové však vyzývají introverty, aby se po skončení pandemie neschovávali za látkový doplněk.

Nošení roušek / Zdroj: ofigenno.com

„Jsou rádi, že už není třeba začít mluvit s cizími lidmi. Nicméně v dlouhodobém horizontu bude takový nekomplikovaný odchod z komfortní zóny vytvářet dobré vztahy.“

Často můžeme slyšet od teenageru, kteří jsou uzavřeni, že dávají přednost distanční výuce před živou komunikaci s učiteli a spolužáky. A to je zásadně špatně. Koneckonců, stejně budou muset projít okamžikem sociální úzkosti.

Nošení roušek / Zdroj: ofigenno.com

„Dospělí i děti ztrácejí možnost sociálních kontaktů, které skutečně potřebujeme. Sociální interakce, ať už výměna krátkých frází nebo úsměvů, snižuje hladinu kortizolu a umožňuje endorfinům uvolnit se,“ ujišťuje odborník.

Nošení roušek / Zdroj: ofigenno.com

Nošení roušek / Zdroj: ofigenno.com

PSALI JSME: KDYŽ TOTO DÍTĚ NA VIDEO DĚLÁ PRVNÍ KROKY, DOSPĚLÍ TLESKAJÍ A PLÁČOU: JEHO DEFILÉ DOKAZUJE, ŽE NĚKDY I LÉKAŘI SE MOHOU MÝLIT

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ SE POSADIL NA HOŘE ABY TROCHU POMEDITOVAL, KDYŽ SE ZA JEHO ZÁDY NÁHLE PROBUDILA SOPKA: TOTO VIDEO ZÍSKALO SKORO 50 TISÍC ZHLÉDNUTÍ

Share