Proč mě všichni nutí porodit dítě

Každý člověk, kterého znám, se mě celý život snaží přesvědčit, že musím porodit dítě.

Před pár dny jsem se stala svědkyní diskuse na toto téma. Všichni, kteří se na něm podíleli, věřili, že třicetiletá žena by měla mít v životě jen jeden cíl, a to porodit a vychovávat děti.

Matka a dítě / Ilustrační foto / Zdroj: dszn.ru

Není důležité touhy o vlastním podnikání, budování úspěšné kariéry, nákupu automobilu nebo nemovitosti. Hlavní věc je porodit potomky. Jinak, jaký má vůbec smysl tvůj život?

Udivuje mě, že když se snažil vysvětlit svůj názor, že v dnešním světě je spousta možností, tak se na mě dívají jako blázna. Říkají mi zase, že ve věku 30 let mě to všechno omrzí a já budu chtít jen jedno – vychovávat dítě.

Žena a děti / Ilustrační foto / Zdroj: psychologos.ru

Ještě mi není třicet, je mi teprve 22 let, ale společnost si pořád myslí, že musím rodit. Když zdůvodňuji svůj názor, nikdo mě neposlouchá, odepisuje vše na to, že jsem mladá a ještě hloupá.

Zajímalo mě, proč se lidé tak horlivě snaží vnucovat své názory. Našla jsem jediné vysvětlení, to je závist. Když žena unavená životem a dětmi najednou vidí krásnou bezstarostnou vrstevnici, probudí se závist.

Krásna žena / ilustrační foto / Zdroj: fatelines.net

Jiné vysvětlení nenacházím. Osobně jsem se nikdy nikoho nesnažila přesvědčit, že děti jsou špatné a nemá cenu je mít. Mně zase společnost neustále snaží vnucovat své názory.

PSALI JSME: NEUDRŽEL SE: ŽENICH SLEDOVAL RAGBY BĚHEM SVÉ VLASTNÍ SVATBY

PŘIPOMÍNÁME: TROJČATA JSOU SI PODOBNÁ JAKO VEJCE VEJCI. NYNÍ JE JIM 18 LET

Share