Pro a proti: Jaká hnutí podporují přijetí eura na území Česka

Evropská Unie předpokládá i zavedení jedné měny pro všechny členské státy. Důvod je ten, že mají státy mezi sebou těsně spojenou ekonomiku.

Peníze/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Jsou ale země, které si euro nezavedly. České republika je jednou z seznamu. Česká koruna je hlavní měnou na území, i když se tady dá platit i v eurech.

Peníze/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Však hodně významných politiků podporují zavedení jiné měny v tuzemsku. Dle jejich mínění, je to krok ke stabilnější ekonomice ve státu. O tom informuje na svých webových stránkách portál idnes.cz.

“Přijetí eura je jedním z našich cílů, za kterým postupnými kroky míříme,“ prohlásil předseda Pirátů Ivan Bartoš. Rovnou i dodal, že není to primárním úkolem. Řešit se to bude v delším časovém horizontu. Zavedení teto měny také podporují ČSSD, TOP 09 a STAN.

Peníze/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Šéfka poslanců ANO Alena Schillerová ale je proti zavedení. Podle její názorů, česká koruna je mnohem výhodnější z dlouhodobého hlediska.

Peníze/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Mluvčí ČNB Petra Vodstrčilová však předvedla nečekaný výrok. “Přijetí eura je politické rozhodnutí,“ uvedla. Dodala, že od vstupu do EU má ČR závazek měnu přijat. Časování ale zaleží na politicích.

PSALI JSME: O KOLIK MILIONŮ KORUN HRAD LONI PŘEKROČIL PŮVODNÍ ROZPOČET: “NESMÍ MÍT HRAD VÍC NEŽ 0“

ČTĚTE TAKÉ: DALŠÍ ZÁJEMCE O PREZIDENTSKÉ KŘESLO: “OFICIÁLNĚ OHLAŠUJI KANDIDATURU NA PREZIDENTA ČESKÉ REPUBLIKY“

Share