„Přijedeme k tobě na chalupu na oslavu“: Kolegyně z práce zjevně nepočítala s tím, že já odmítnu

Ve své práci už pracuji dost dlouho, 10 let. Se všemi kolegy jsem v dobrém vztahu. Od samého začátku se nejvíce bavila s Táňou.

V loňském roce jsme s manželem dokončili stavbu chalupy. Občas o víkendu v létě jsme zvali na návštěvu Táňu a jejího manžela. Například tento rok jsme se scházeli na chalupě dvakrát.

Chalupa / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Tedy už povím, co se stalo. Začalo to tím, že jsem na tři týdny odjela na dovolenou, podařilo se mi to domluvit s vedením. Jít do práce jsem musela 2. srpna.

Pro informaci dodám, že Táňa má narozeniny v neděli (1. srpna). A k mému velkému překvapení se rozhodla z nějakého důvodu slavit u mě na chalupě.

Samozřejmě, ona se mi snažila dovolat a domluvit se, ale měla jsem na chalupě špatný signál.

A protože je třeba pozvat hosty předem, rozhodla se moje kolegyně, že já rozhodně nebudu proti jejímu nápadu. Pozvala všechny na mou chalupu. To jsem se dozvěděla až v pátek (tedy za dva dny), když jsem se vrátila s manželem z dovolené.

Chalupa / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Není divu, že můj manžel okamžitě řekl, že je proti tomuto nápadu. A k tomu byly objektivní důvody. Například jsme ještě nedokončili instalaci lázní. Proto byly všude materiály a malý nepořádek.

Jedná se také o další práce spojené s organizací této oslavy, přípravou všeho na ni a dalším úklidem. Přitom v pondělí už je třeba jít do práce.

Když jsem vyjádřila všechny tyto argumenty Táně, ona zjevně nebyla připravena slyšet něco takového. To ji velmi rozčílilo a bylo vidět, že je zmatená a nevěděla, co teď dělat. I když měla dva dny pro změnu svého plánu.

Chalupa / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Samozřejmě, Táňa mi vyjádřila svou nespokojenost. Že se kvůli mně ocitla v takové situaci. Na její narozeninovou oslavu jsem pozvána nebyla. Upřímně řečeno, nevím, jestli se vůbec nějaká oslava konala.

PSALI JSME: “ZE VZTAHŮ ČERPÁME RADOST“: PSYCHOLOŽKA SDĚLILA, JAKÁ SKUPINA LIDI BĚHEM PŘÍSNÝCH OPATŘENÍ NEJVÍCE TRPĚLA

PŘIPOMÍNÁME: MATKA MANŽELKY DALA SVŮJ BYT STARŠÍMU SYNOVI, ALE SAMA SE PŘESTĚHOVALA NA CHALUPU

Share