Příbuzní si od muže půjčili peníze a nevrátili je: když se muž rozhodl sepsat závěť, jeho rozhodnutí dlužníky velmi překvapilo

Nguyen Van Minh z Vietnamu nikdy neodmítal příbuzným, pokud po něm chtěli půjčit peníze. I když u něj ne vždy bylo dost peněz pro vlastní rodinu, přesto nikdy neodmítal v pomoci.

I když nikdo moc nespěchal vracet peníze, Nguyen nikdy se s nikým nehádal a nepožadoval, aby mu vrátily to, co dluží.

Penize / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

V roce 2021 Nguyen vypočítá, že celkem mu příbuzní dluží 17 tisíc malajských ringgitů (zhruba 92 tisíc korun). Částka není vůbec malá, ale 32-letý muž se rozhodl překvapit všechny. Když viděl, jak rodinní příslušníci kvůli pandemii přicházejí o práci, napsal závěť, kde naznačil, co čeká dlužníky.

„Oficiálně jsem vyhlásil zrušení dluhu všem, kteří si ode mě brali peníze, aby už z toho nebyli nervózní.“

Minh řekl novinářům, že příbuzní byli překvapeni a rádi přijali tuto zprávu, ale našli se i ti, kteří reagovali na toto prohlášení s obavami.

Závěť / ilustrační foto / Zdroj: lawcarenigeria.com

Někteří lidé ho obvinili z agrese, že údajně sepsaná závěť je způsob, jak je zahanbit, a proto se pokusili dluh splatit. Muž ale opět vysvětlil své pohnutky a konflikt byl ukončen.

Ming navíc v závěti uvedl, že dědictví rodičů odmítá, protože je v lepší finanční situaci než jsou jeho sourozenci. Muž navíc dobře ví, k čemu takové situace vedou.

„Viděl jsem, jak můj otec a strýc bojovali o dědictví. Nechci to také prožít.“

Mimochodem, muž sám není příliš bohatý člověk. Pracuje jako překladatel na volné noze a jeho žena je kancelářský pracovník, ale mají dostatek peněz, aby mohli žít a vychovávat dvouleté dítě.

Manželka Nguyena reagovala na jeho prohlášení optimisticky a řekla, že je to nejmilejší člověk, kterého zná. Je pravda, že odsoudila svého manžela za to, že napsal závěť tak brzy, protože je ještě dost mladý.

Nguyen Van Minh se svou rodinou / Zdroj: medialeaks.ru

PSALI JSME: „MATKA VYŘEŠÍ SVÉ PROBLÉMY SAMA, PROTOŽE TEBE DO ZÁVĚTI NEZAČLENILA,“ ŘEKLA MANŽELKA

PŘIPOMÍNÁME: CHTĚLA JSEM DAROVAT DĚTEM BYT, ALE NÁHODA ZMĚNILA PLÁNY: JEDNOU JSEM USLYŠELA VYZVÁNĚNÍ TELEFONU SNACHY

Share