Příběh ze života: „Zítra se musíš odstěhovat, vždyť už je ti osmnáct,“ matka vyhnala na ulici vlastního syna

Jednomu chlapci, který ještě studoval na gymplu, maminka v den 18 narozenin darovala cestovní tašku a 4 tisíce korun. Následující den prý musel se vystěhovat a začít žít samostatně.

Muž / Zdroj: abrozzi.com

Mladík byl zmatený: „Kam půjde?“. Žena svou odpovědí mu příliš neulehčila rozhodnutí: „Jak uznáš za vhodné, je to tvoje věc.“ Prý své závazky plně splnila: dítě vychovala, nakrmila, dluhy nemá. Teď je dospělý, osmnáctiletý, dokáže se o sebe postarat sám.

Muž / Zdroj: abrozzi.com

Nezáviděníhodný mateřský osud se spoustou starostí byl pro ni skutečným trestem. Litovala, že otěhotněla z hlouposti příliš mladá. Byt je už téměř prodaný a matka se chystá odstěhovat do jiného města, takže klučina nebude mít kde bydlet. Je čas hledat pro sebe něco vhodného.

O situaci se dozvěděli ve škole. Třídní učitel a ředitel museli požádat o radu právníka.

Klíče / Zdroj: abrozzi.com

Ale vysvětlili jim, že všechno je legální a chlapovi nijak pomoci nemohou. Pokud je člověk plnoletý, péči nepotřebuje. Matka chlapce se samozřejmě zachovala dost hnusně, ale formálně zákon neporušila. Nemovitost získala ještě před narozením syna, takže na byt nemá žádná práva.

Klíče / Zdroj: abrozzi.com

Mimochodem, situace je paradoxní. Kdyby ho matka opustila ještě v porodnici, dostal by v osmnácti letech vlastní bydlení. Po propuštění z dětského domova by se chlapec nemusel toulat ulicemi. A tak vyrůstal jako v rodné rodině, ale mladý muž zůstal s ničím. A pak ještě máma ve stáří a může požádat o výživné od syna.

Nicméně, ten kluk byl chytrý. Po škole šel studovat na vojenskou školu, usadil se v kasárně a má se dobře.

Kasárna / Zdroj: abrozzi.com

PSALI JSME: PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: NECHALA DĚTI TCHYNI A ODJELA NA DOVOLENOU, ALE ZPÁTKY SE NEVRÁTILA

PŘIPOMÍNÁME: DEVĚT STÁTŮ ŽÁDAJÍ EU O POMOC S UPRCHLICKOU KRIZÍ: JAKÉ STÁTY, KROMĚ ČR, POŠLOU DOPIS DO EVROPSKÉ KOMISI

Share