Při stěhování do jiného města psa nechali připoutaného na zadním dvorku domu: nakonec se ho ale podařilo zachránit

Tento pes dostál přezdívku Jon Snow, je to velmi vhodné jméno pro modrookého husky. Stejně jako Jon Snow, pes se podíval do očí smrti a zůstal naživu díky zázraku, nebo náhodě. Mladý pes vyrůstal se svými pány, Curtisem a Aliou v útulném domě v New Jersey.

Pes, kterého nechali na zadním na zadním dvorku při stěhování / Zdroj: goodhouse.ru

Dvojice ale prodala domek a sbalila si věci. Curtis a Alia se rozhodli přestěhovat do Georgie. Nicméně, štěně vzít s sebou neměli v plánu. Jon Snow byl připoután na krátký řetěz na zadním dvorku, daleko od zvědavých očí. Sousedovi řekli, že si pro psa přijedou později. Ale kdy, neupřesnili.

Jon Snow byl devět dní na řetězu. Strašně zhubl a z obojku na krku psa vznikla krvavá rána. Za tu dobu on často vyl, ale zda ho mohl by někdo slyšet na dvorku domu obklopeného zelení a vysokým plotem? Zdálo se, že pes už nemá šanci. Zbytek života stráví hladem a osamělostí. Ale měl štěstí, nějaká dobrá duše zavolala policii s žádostí, aby zkontrolovala pohodu zvířete.

Pes, kterého nechali na zadním na zadním dvorku při stěhování / Zdroj: goodhouse.ru

Na výzvu okamžitě zareagovala policie. Když policista ze zvířete sundal obojek, viděl, že srst na krku pod obojkem vůbec nezůstala a kůže byla sedřena do krve. Později lékaři zjistí, že do rady se již dostala infekce.

Pejsek byl umístěn do útulku. Lékaři mu ošetřili zranění a už se postupně hojí. Srst pejska se opět leskne, jeho chytré modré oči jiskří a pes se učí radovat ze života. Je pravda, že zatím nemůže najít novou rodinu: podle zákona nemůže být pes odebrán z útulku, dokud neskončí soudní řízení.

Pes, kterého nechali na zadním na zadním dvorku při stěhování / Zdroj: goodhouse.ru

Bývalé majitele opuštěného psa se podařilo najít v Georgii. Sedmadvacetiletý Curtis Swan a devětadvacetiletá Alia Clayová dostali vážná obvinění. Maximální trest, který je čeká, je 5 let vězení. Pokud však dvojice přistoupí na dohodu o přiznání viny, může být trest podstatně snížený.

Ochránci zvířat se domnívají, že Alia a Curtis si zaslouží maximální možný trest. Založili petici na obranu Jona Snowa: petice již získala 14 938 hlasů z potřebných 15 000. Kromě toho, čím rychleji bude soudní řízení vyřešené, tím dříve bude husky moci jít do opravdu milující rodiny.

PSALI JSME: HUSKY ZE SE STAL HVĚZDOU SOCIÁLNÍCH SÍTÍ. A TO VŠE DÍKY NEOBVYKLÉ BARVĚ SRSTI A NEBESKÝCH OČÍ

PŘIPOMÍNÁME: ŠTĚNĚ HUSKY SE ROZHODLO POHÁDAT SE S MAJITELEM, VTIPNÉ VIDEO MÁ VÍCE NEŽ 4 MILIONY ZHLEDNUTÍ

Share