Při rybaření muž chytil neobvyklého podmořského tvora: Nikdo by mu neuvěřil, kdyby nebylo fotografie

Není žádným tajemstvím, že oceán dosud nebyl plně prozkoumán, takže pravidelně rybáři dělají zajímavé nálezy. Američan zachytil zajímavého obyvatele nekonečných hlubin.

Nayton Iszac miluje vše, co souvisí s rybolovem. Na jaře se rozhodl navštívit Aljašku a rybařit. Byl si jistý svými schopnostmi a počítal s dobrým úlovkem, jeho očekávání se však nenaplnila.

Rybaření / Zdroj: mirfactov.com

Muži se ale podařilo vylovit monstrum, které svým vzhledem překvapilo Naytona.

Na hák Američan se dostal vlčí úhoř. Tento podmořský obyvatel se vyznačuje poměrně impozantním vzhledem. Navzdory tomu muž je nebojácný, navíc tvor nebyl agresivní, na lidi neútočil.

Nayton Iszac a jeho ulov / Zdroj: mirfactov.com

Tento vzácný druh je schopen dosáhnout délky až dvou metrů a jako domov si vybírá soutěsky v jeskyních. Vede noční životní styl, živí se měkkýšem, ježovky atd.

Nayton Iszac a jeho ulov / Zdroj: mirfactov.com

Jak říká rybář, už dříve se mu podařilo chytit vlčího úhoře, ale tak velkého jedince viděl poprvé. Také muž ví, že úhoř je schopen poměrně bolestně kousnout, a proto byl při neplánovaném focení velmi opatrný.

„Jednou jsem se s nimi setkal a vím, že nedbalost může vést k nepříjemnému kousnutí.“

Nayton Iszac a jeho ulov / Zdroj: mirfactov.com

Po několika úspěšných záběrech byl úhoř propuštěn na svobodu.

PSALI JSME: NÁMOŘNÍK SPADL PŘES PALUBU A STRÁVIL 14 HODIN VE STUDENÝCH VODÁCH TICHÉHO OCEÁNU: NEZACHRÁNILA HO VŠAK VESTA, ALE MOŘSKÝ ODPAD

PŘIPOMÍNÁME: POTÁPĚČ NEROZUMĚL TOMU, CO OD NĚJ TENTO MOŘSKÝ GIGANT CHTĚL. DOKUD ZVÍŘE NEZACHYTILO JEHO RUKU

Share