Prezident Zeman prozradil, že se nebude očkovat před kamerami: vakcínu ovšem neodmítá

Mluvčí Miloše Zemana Jiří Ovčáček prohlásil, že se prezident nenechá vakcinovat v přítomností novinářů, protože si myslí, že tím odpůrce očkování nepřesvědčí. Podle Ovčáčka Zeman ani o takovém kroku neuvažoval, protože není zastáncem podobných činů. Informuje o tom web idnes.cz

„Dnes je moderní neustále něco ukazovat nebo jít příkladem. Tím ale nic nezměníte,“ uvedl mluvčí hlavy státu s tím, že tento čin by neovlivnil názor odpůrců vakcín.

Jiří Ovčáček / Zdroj: youtube.com

Po návštěvě Zemana premiér Andrej Babiš řekl, že prezident absolvuje pravidelnou prohlídku u lékaře a nechá se soukromě naočkovat ve druhé polovině tohoto měsíce.

V poslední době Zeman čelil kritice za to, že s velkým předstihem vyhlásil volby do Sněmovny. Nelíbilo se to hlavně opozičním stranám, které musí nyní upravovat své rozpočty kvůli pravidlům financování kampaní.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Ovčáček ovšem řekl, že prezident tím chtěl dát stranám dostatek času na kampaň v době epidemie, kdy jsou zakázány setkání s občany.

Hrad zatím nekomunikuje s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem, takže se ten s prezidentem nesetká u slavnostního obědu. Mluvčí Zemana zdůraznil, že pozvánku šéf Senátu nedostane, protože se názory politiků rozchází.

Jiří Ovčáček / Zdroj: youtube.com

Hlava státu s Vystrčilem nekomunikuje kvůli jeho cestě na Tchaj-wan. Zeman prý nevidí důvod nadále zvát šéfa Senátu na porady ústavních činitelů.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Nakonec se Jiří Ovčáček zmínil o dopise prezidenta ohledně daňového balíčku. „Prezident dal najevo svůj distanc, ale zároveň nechtěl vládě komplikovat situaci,“ řekl mluvčí prezidenta a dodal, že to byl důvod, proč Zeman zvolil variante nepodpisu.

PSALI JSME: JIHOČESKÝ HEJTMAN MARTIN KUBA ŘEKL, ŽE PLÁNUJE, ABY V KAŽDÉM OKRESE BYLO OČKOVACÍ CENTRUM: CHCE JÍT NĚMECKOU CESTOU A S TÍM SOUHLASÍ ROMAN PRYMULA

PŘIPOMÍNÁME: MILOŠ VYSTRČIL JE TROCHU PŘEKVAPEN, ŽE O STRATEGII OČKOVÁNÍ NEMLUVÍ ZÁSTUPCI MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ, ALE PREMIÉR BABIŠ NA SVÝCH SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Share