Prezident USA: „Putin se snaží zničit kulturu ukrajinského lidu“

Ruský prezident Vladimir Putin „nejenže se snaží ovládnout Ukrajinu, ale doslova se snaží zničit kulturu a identitu ukrajinského lidu“. Takový výrok učinil americký prezident Joe Biden během projevu před současnými absolventy americké námořní akademie 27. května.

Joe Biden setkal s ukrajinskými uprchlíky / ilustrační foto / Zdroj: dw.com

„Putinova krutá, velmi krutá válka na Ukrajině. Nejenže se snaží ovládnout Ukrajinu, ale doslova se snaží zničit kulturu a identitu ukrajinského lidu. Útoky na školy! Porodnice! Nemocnice! Muzea! Neexistuje žádný jiný cíl než zničení kultury. Přímý útok na základní principy mezinárodního práva a pořádku. Takový je svět, do kterého dnes vstupujete,“ prohlásil Joe Biden z americké námořní akademie.

Americký prezident také zdůraznil, že válka Putina na Ukrajině tlačí stále více států ke členství v NATO a posledním takovým příkladem jsou prohlášení Švédska a Finska.

Americký prezident Joe Biden/ Zdroj: YouTube

„Putinovy činy byly pokusem o takzvanou „finlandizaci“ Evropy, aby se tyto země držely neutrality. Místo toho přivedli celou Evropu do NATO,“ zdůraznil Biden.

Také podle šéfa Bílého domu „příštích 10 let bude rozhodující pro toto století“ a americká armáda bude muset chránit světovou demokracii před autokracií.

Válka na Ukrajině / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Celkově podle ministerstvo kultury a informační politiky Ukrajiny k 27. květnu od začátku plnohodnotné ruské invaze na Ukrajinu, trvající od 24. února, Ukrajina zdokumentovala již 367 zločinů Ruské federace proti kulturnímu dědictví Ukrajiny.

Válka na Ukrajině / ilustrační foto / Zdroj: Facebook

Rusko navzdory četným svědectvím tvrdí, že civilní objekty nestřílí.

Válka na Ukrajině / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: NEDOSTATEK MÍSTA PRO UPRCHLÍKY V ČR: KOLIK BĚŽENCŮ SE ZAREGISTROVALO V PÁTEK

PŘIPOMÍNÁME: STOLTENBERG: FINSKO A ŠVÉDSKO SE NESTANOU KANDIDÁTY NA ČLENSTVÍ V NATO, DOKUD NESPLNÍ PODMÍNKY TURECKA

Share