Předpověď počasí v Česku: meteorologové vydali výstrahu a řekli, kdy přijdou silné bouřky

V noci ze čtvrtka na pátek Česko zasáhnou silné bouřky, které budou doprovázeny přívalovými dešti, větrem a možná i kroupami. Zklidnit by se počasí mělo v pátek. Dle meteorologů o víkendu bude polojasno. Informuje o tom web idnes.cz.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno a srážky se objeví pouze ojediněle. K večeru se počasí bude měnit, obloha bude zatažená s bouřkami. Teploty ve dne se budou pohybovat mezi 21 až 25 stupni. Ve Slezsku a na Moravě bude ještě o 4 stupně tepleji.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Převážně oblačno bude v noci na pátek a vyskytnou se silné bouřky. Teploty klesnou na 17 až 13 stupňů. „Večer se v bouřkách mohou vyskytnout přívalové srážky s úhrny kolem 50 milimetrů,“ uvádí Český hydrometeorologický ústav s tím, že nárazy větru dosáhnou až 90 km/hod.

Doprovázet bouřky mohou také kroupy. Dle slov meteorologů se předpokládá, že budou místy stoupat i toky.

Bouřka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V pátek se očekává oblačno. Deště a přeháňky se předpovídají v Čechách. Teploty ve dne budou 19 až 23 stupně, východě až 27 stupňů.

O víkendu bude oblačno až polojasno. V noci teploměry naměří 16 až 10 stupňů, ve dne se oteplí na 22 až 28 stupňů. V sobotu se místy vyskytnou bouřky.

Bouřka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Příští týden začne přibýváním oblačnosti. Na západě se předpovídají bouřky a přeháňky. Teploty v noci klesnou na 15 až 11 stupňů. Ve dne se oteplí na 26 až 30 stupňů.

Deštivé počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Od úterý do čtvrtka dle meteorologů bude převážně polojasno s přeháňkami a bouřkami. Teploty v noci se budou pohybovat mezi 17 až 12 stupni a během dne se zvednou až na 30 stupňů.

PSALI JSME: “PROSTĚ JSEM SI UDĚLAL COVID TEST, TESTY DNA A PSYCHOTEST“: JAK ROMAN VOJTEK OKOMENTOVAL SVOU NÁVŠTĚVU U KADEŘNICE

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ NAPSAL DOPIS SPOLUOBČANŮM A POŽÁDAL JE, ABY MU VĚNOVALI 5 MINUT: „I KDYBY TO MĚLO BÝT POSLEDNÍCH 5 MINUT, KTERÉ MI VE SVÉM ŽIVOTĚ VĚNUJETE“

Share