Předměty pro domácnost, které mají překvapivě datum spotřeby, ale nikdo o tom neví

Některé předměty pro domácnost se nám zdají být trvanlivé a vyměňují se, pouze pokud je nelze opravit. No není možné věřit, že jejich trvanlivost opravdu není omezená nebo prostě jako taková neexistuje.

Všechno má svůj limit – náš dnešní seznam obsahuje věci, které by se měly měnit častěji, než se mylně domnívají mnozí lidé.

Věci, které by se měly měnit častěji, než si myslíme

Sportovní obuv

I ti nejnáročnější běžci možná neznají trvanlivost svých oblíbených tenisek. Ukázalo se, že sportovní obuv je třeba měnit každých 400 km. V opačném případě by došlo k opotřebení tlumicího systému boty, který snižuje rázové zatížení vazů a kloubů. To znamená, že se zvyšuje riziko poranění nohou. Obuv pro jiné sporty však lze měnit přibližně po 6 měsících intenzivního používání.

 

Sportovní obuv / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Vanová zástěna

Nezáleží na tom, zda jde o látku nebo plast. Záclonu je nutné pravidelně prát, protože se na ní neustále hromadí nejen vlhkost, ale také zbytky mýdla a částice pokožky. Plísně se bohužel dříve či později zakoření i na vodoodpudivých tkaninách . Proto se nebojte opony po roce používání zbavit.

 

Vanová zástěna / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Sluneční brýle

Postupem času se jejich schopnost chránit před ultrafialovým zářením snižuje. Faktem je, že sluneční paprsky mají negativní vliv na vaše oči a sluneční brýle postupem času začnou propouštět více a více ultrafialového záření. Sluneční brýle se navíc poměrně rychle opotřebovávají a získávají mikroškrábance. Odborníci doporučují měnit je každé dva roky.

 

Sluneční brýle / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Hřeben na vlasy

Hřeben by měl být důkladně očištěn od stylingových produktů a zbytků vlasů. Kromě toho musí být pravidelně – alespoň jednou týdně umytý. Bez ohledu na to, jak geniálně je hřeben vyčištěn, se na něm časem začnou postupně usazovat mikroby a bakterie.

 

Hřeben na vlasy / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Dřevěné hřebeny by se tedy měly měnit každé tři měsíce. Od času se na zubech vytvoří praskliny, které často způsobují vytrhávaní vlasů při česání. Jiné typy hřebenů je třeba měnit jednou ročně. Jestli jej nevyměníte, můžete čekat lupy a další problémy s vlasy.

 

Plastové nádoby

Plastové nádoby jsou velice šikovné, silné a zdánlivě odolné. To je však jejích nebezpečí! Ukázalo se, že plastové nádoby postupně uvolňují toxické látky do životního prostředí. Zvláště pokud je používáte k ohřevu jídla v mikrovlnné troubě. Jakmile se na nádobě vytvoří praskliny nebo se změní její barva – okamžitě ji hoďte do koše. Čekání na poškození však také nestojí za to. Odborníci doporučují měnit plastové nádoby alespoň jednou ročně.

 

Plastové nádoby / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Podprsenka

V závislosti na tom, jak často nosíte podprsenku, je třeba koupit novou každých 9–12 měsíců. A to vše proto, že se zapečetěné vložky začínají deformovat a látka se opotřebovává a táhne. V důsledku toho se mohou objevit bolesti zad. Nedostatek podpory navíc vede k tomu, že se mení i tvar prsou, a to k horšímu.

 

Podprsenka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Když už mluvíme o sportovních podprsenkách, pokud se používají více než třikrát týdně, měly by se měnit každých 6 měsíců. A aby vám vydržely déle, doporučujeme vám, abyste svůj sportovní šatník nemyli v pračce, ale ručně.

 

PSALI JSME: ŠEST CHYB, KTERÉ SE ČASTO DĚLAJÍ V KUCHYNI

PŘIPOMÍNÁME: SKVĚLÉ HOSPODYŇKY: JAKÉ ŽENY JSOU PODLE ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU TY NEJLEPŠÍ PARTNERKY DO ŽIVOTA

Share