Před třemi lety lékaři oddělili roční siamská dvojčata: Jak se teď daří dětem

V létě 2016 se v rodině Dilaney narodily dvě holčičky, taková událost měla rodičům přinést obrovskou radost, ale v tomto případě se radost změnila na pocit úzkosti.

Zdroj: laykni.com

Sestry Abby a Erin se narodily jako dvojčata, o dva a půl měsíce dříve, každá ze sester vážila méně než kilogram. Lékaři nemohli nic zaručit, protože mozek Sester byl srostlý.

Zdroj: laykni.com

Můžeme jen obdivovat odvahu, vytrvalost a velkou lásku rodičů dívek. Navzdory všemu se rozhodli využít každou šanci, bez ohledu na to, jak malé budou. Rodiče byli připraveni na cokoli, jen aby děti měly normální život.

Zdroj: laykni.com

Jakmile se dívky dostaly do věku 11 měsíců, lékaři se rozhodli složitě o operaci. Neexistovala žádná záruka, že operace skončí dobře pro obě sestry.

Lékaři strávili na sále téměř 12 hodin a výsledek byl úžasný. Abby a Erin byly oba naživu.
Nyní se dívky cítí dobře a oslavily již své čtvrté narozeniny.

Zdroj: laykni.com

Matka dvojčat neskrývá svůj obdiv k dvojčatům. I přes mladý věk se už potýkali s takovými potížemi, které dokázali vyhrát. Pro ni jsou to malí hrdinové.

Lékaři byli spokojeni s provedenou operací, pravidelně sledují, jak dívky rostou a vyvíjejí se, a to jim dává naději, že budou v budoucnu provádět stejné úspěšné operace.

Zdroj: laykni.com

Po operaci byli holčičky uvedeny do stavu umělého kómatu, aby se jejích organismus mohl zotavit po prodělaném stresu.

Vzhledem k tomu, že Erinina lebka nebyla tak poškozená, dokázala se zotavit rychleji než Abby, která ještě nějakou dobu udržovala riziko krvácení.

Zdroj: laykni.com

Před samotnou operací lékaři varovali rodiče, že existuje mnoho rizik. Celý proces oddělení děti vedl doktor Gregory Hoyer. Pro roztažení kůže na hlavě malých dětí lékaři umístili do lebek speciální koule.

„Přiznám se, že jsme se sami báli. Ale snažili jsme se tyto emoce vypnout a operovat děti, i přes všechna rizika,“ svěřil se doktor Hoyer.

Zdroj: laykni.com

Zdroj: laykni.com

Obě dívky nyní procházejí terapií, aby obnovily funkce mozku, které se nevyvíjely, když byly spojeny.

I když to není daleko poslední operace kterou holek musí vydržet, ale přeci jen je to užasni paprsek naděje na skvělou budoucnost.

PSALI JSME: ŽENA SI ADOPTOVALA CHLAPCE, KTERÉHO VŠICHNI ODMÍTLI. JAK VYPADÁ DÍTĚ PO ROCE ŽIVOTA V NOVÉ RODINĚ

PŘIPOMÍNÁME: „ROZHOVOR“ ROZTOMILÝCH DVOJČAT, KTERÝ SE DOTKL UŽIVATELŮ PO CELÉM SVĚTĚ

Share