Před 6 lety si 32letá Jitka vzala z domova důchodců cizí 79letou babičku. Jak se vyvíjel jejich osud po letech

Lidé bohužel nejsou věční, a když měla Jitka sama už 30 let, její babička Věra odešla ve věku 83 let …

Aby nějak ztlumila morální bolest, žena se rozhodla získat bezplatnou dobrovolnickou práci v nějaké organizaci.

Jitky volba padla právě na dům s pečovatelskou službou, který byl v jejím městě – jak později vysvětlila sama Jitka, šla tam pracovat jako dobrovolnice jen proto, že jen málo lidí pomáhá takovým nešťastným starým lidem.

Každý dobrovolně chodí do dětských domovů nebo do útulků pro zvířata a nikdo si ani nevzpomíná na domovy s pečovatelskou službou…

Jitka a Libuše Nováková/Zdroj: topfakty.com

Právě v tom pečovatelském domě se Jitka setkala se starší ženou Libuši Novákovou.

V té době měla žena 78 let, neměla absolutně žádné příbuzné, ani vzdálené příbuzné, byla naprosto sama!

Její jediný syn zemřel před 33 lety, žena sama žila až do poslední chvíle v malé vesnici poblíž města a celý život pracovala jako poštovní doručovatelka.

Z majetku měla jen starý opuštěný dřevěný dům, neměla ani žádné úspory, jen velmi skromný důchod.

Žena až do posledního žila sama ve svém domě, ale bohužel ji přemohly nemoci, které z ní udělaly slabého člověka.

Je to daleko od lékařů – musíte jít do města, na léčbu nejsou peníze. Stav ženy se zhoršil, ale šťastnou náhodou jí bylo nabídnuto, aby se přestěhovala do pečovatelského domu.

Život tak není cukr, ale přinejmenším vždy bude jídlo a pomoc a alespoň nějaký druh komunikace. A Libuše Nováková se rozhodla opustit svůj domov a přestěhovala se do pečovatelského domu, aby tam, jak si starší žena myslela, strávila všechny zbývající roky…

Ale najednou ji tam náhodou našla Jitka, která tam začala pracovat jako dobrovolnice.

Po roce komunikace se mladá žena sama velmi připoutala ke zcela cizí babičce. Ale Libuše Nováková, podle Jitky, jí velmi připomněla její vlastní babičku Věru…

babička/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

A postarší Libuše Nováková, která nikdy neměla vnoučata, sama už považovala Jitku prakticky za svou „vnučku“, protože Jitka nejenže přišla pomoct ženě, ale také požádala o její životní rady, jako u vlastní babičky…

O rok později se Jitka rozhodla vzít opatrovnictví Libuše Novákové, aby ženu převezla z domova s ​​pečovatelskou službou do její bytu.

Libuše Nováková ji nejprve od tohoto nápadu odradila – proč by měla mladá Jitka nést ve svých mladých letech takovou zátěž jako ona?!

Výsledkem bylo, že 79letá žena začala žít v Jitčině bytě …

Nyní je Libuše Novákově již 85 let, stále žije s Jitkou. Po přestěhování ji Jitka aktivně začala léčit a nyní se starší žena cítí mnohem lépe než dříve!

Samotná Jitka se vdala před několika lety a před 2 lety měla dítě.

Spolu se svým manželem žijí všichni společně ve stejném bytě s Libuši Novákovou, jako skutečná přátelská rodina, a sama Jitka již dlouho považovala Libuši za svou „nevlastní babičku“, protože se pro ni ta stará žena za ta léta skutečně stala blízkou osobou.

PSALI JSME: STYLISTA PROMĚNIL SEDMDESÁTILETOU ŽENU: UNAVENÁ BABIČKA ZAČALA VYPADAT MLADĚ A VNOUČATA JI SKORO NEPOZNALI

PŘIPOMÍNÁME: BABIČKA SI ZREKONSTRUOVALA DŮM A PROMĚNILA HO V ČASOVOU SCHRÁNKU: JAK TO VYPADÁ UVNITŘ

Share