Přaní neplní džin, ale miliardář Jeff Bezos: Potvrdila to 82letá babička, jejíž sen o vesmíru se splnil v 60 letech

Podnikatel Jeff Bezos dokázal, že se sen může stát realitou, když vzal do vesmíru 82letou astronautku. Starší žena čekala 60 let, než se jí přání splnilo.

V 60 letech minulého století měla Wally Funková z amerického státu Nové Mexiko letět do vesmíru v ramci projektu Mercury 13, kdy v posádce byly ženy.

Skupina Merkur 13/ Zdroj: medialeaks.ru

Překročit hranici planety Země se jim ale nepodařilo – tehdejší politika NASA ženám letět do vesmíru nedovolila. Zkušební piloti nebo astronauti mohli být jen muži.

Wally měla všechny potřebné zkušenosti a byla nejmladší ze 13 žen, které prošly stejně náročnými testy jako sedm astronautů prvního amerického pilotovaného kosmického programu Mercury.

Žena/ Zdroj: YouTube

Ale kvůli genderové politice NASA se do vesmíru nepodívala.

Ale to se všechno změnilo v roce 2021. Přání astronautky splnil podnikatel Jeff Bezos. Navrhl jí cestování do vesmíru 20. července v suborbitální kosmické raketě New Shepard, vyvinuté společností Blue Origin. Bezos to oznámil na Instagramu 1. července.

Jeff Bezos a žena/ Zdroj: YouTube

Žena na to zareagovala velmi emotivně. Na videu, kde ji o tom Jeff Bezos informuje, je patrné, jak je šťastná, když si uvědomila, že se její starý sen splnil.

Ale ne každý ocenil gesto podnikatele: někteří komentující mají obavy z věku účastnice letu a nejsou si jisti, jestli zdraví starší ženě umožní vydržet tuto cestu.

„Jeffe, jsi divný!“, „Je to pro ni bezpečné?“ napsali.

PSALI JSME: ŽENA POŽÁDALA SVÉHO MANŽELA ABY JÍ OSTŘÍHAT VLASY A ON VYHOVĚL JEJÍ PROSBĚ: JENŽE UDĚLAL TO DOST ORIGINÁLNÍM ZPŮSOBEM

PŘIPOMÍNÁME: BĚHEM PÁR DNÍ ZMĚNILY DŮM SVÉ MATKY K NEPOZNÁNÍ: DĚTI PŘIPRAVILY PRO SVOU MATKU PŘEKVAPENÍ A ŽENA NÁSLEDNĚ NEPOZNALA SVŮJ DOMOV

Share