Poslanec Feri se bojí, že vláda nebude vědět, co dělat po skončení nouzového stavu: prozradil k čemu opozice kabinet donutila

Počty pozitivních případů nakažení koronavirů stále stoupají a kvůli tomu je vláda kritizována opozicí, která ještě nedávno chtěla otevřít školy a obchody. Poslanec TOP 09 Dominik Feri ovšem říká, že to chtěli udělat za přísných režimních opatření a očkování učitelů. Informuje o tom web irozhlas.cz.

Nepodporovali rozvolňování také lékaři a odborníci. Feri ovšem říká, že opozice svůj postoj přehodnotila, když se ukázalo, že se vývoj epidemie nedá brzdit.

Dominik Feri / Zdroj: youtube.com

Poslanec zdůrazňuje, že opozice chce, aby boj s koronavirem nebyl závislý na nouzovém stavu a nemusel se tak prodlužovat. Feri rovněž dodal, že pro opozici je naprostou daností, aby se zabránilo zvyšování počtu obětí covid-19.

Dominik Feri / Zdroj: youtube.com

Nyní opoziční strany chtějí, aby se vláda naučila plánovat, co se bude dít dál. „Protože moje nejhorší noční můra je, že tři týdny uplynou a zase budeme ve stejně špatné situaci, třeba už nebudeme za kulminací, třeba budeme stagnovat, ale vláda nebude vědět co dál,“ řekl politik s tím, že se nic nezmění a okresy budou dál zavřené.

Opozice je prý ochotná vládě pomoct a předložit vlastní představu, jak postupovat po skončení nouzového stavu a vrátit se k normálnímu životu.

Dominik Feri / Zdroj: youtube.com

Feri říká, že právě opozice dotlačila vládu, aby zavedla povinné testování v průmyslu a na státních úřadech. Dohodli se společně na tom, že se budou také testovat lidé i ve Sněmovně.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

„Vítáme povinné testování, jsme rádi, že nás v tomto vláda vyslyšela,“ uvedl Feri a dodal, že by zastavení průmyslu nás stálo velmi draze a testováním se tomu dá zabránit.

PSALI JSME: JAROSLAV FLEGR UVEDL, ŽE VIDÍ POUZE JEDINÉ OPATŘENÍ, KTERÉ MŮŽE EPIDEMII ZASTAVIT PŘED DOSAŽENÍM KOLEKTIVNÍ IMUNITY: ŘEKL TAKÉ, KDY SE POČET NÁKAZ MŮŽE SNÍŽIT

PŘIPOMÍNÁME: MINISTERSTVO PRÁCE POSKYTUJE PŘÍSPĚVEK NA NÁKUP RESPIRÁTORŮ: KDO MŮŽE ZÍSKAT TYTO PENÍZE A CO JE TŘEBA UDĚLAT

Share