Poslanec Benda žádá zrušení protiepidemických opatření: politik tvrdí, že se lidé v nich nevyznají

Člen Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Marek Benda uvedl, že chce, aby byl zrušen stav pandemie. Důvodem je nedodržování lidmi protiepidemických opatření a vede to k destrukci státu. Dle Bendy lidé ani moc nevědí, jaká opatření aktuálně platí.

K běžnému životu by se mělo Česko vrátit i podle poslance Juliuse Špičáka. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Marek Benda / Zdroj: youtube.com

„Je nejvyšší čas zrušit stav pandemie,“ prohlásil Benda s tím, že ti, kdo se chtěl naočkovat, vakcínu již dostal a ostatní musí jednat na vlastní riziko. Dle poslance je situace absurdní a musí se ukončit.

Marek Benda je také přesvědčen, že lidé ani nesledují, jaká opatření platí a to vede k jejich porušování. Politik dodal, že nikdo ani nevěděl, že se u jednoho stolu může sejít maximálně 4 lidé. To se ukázalo až na ministryni Janě Maláčové.

Marek Benda / Zdroj: youtube.com

Ostatní politici také údajně porušovali opatření. Jedná se například o ministra kultury Lubomíra Zaorálka, který neměl respirátor uvnitř budovy.

Další poslanec Julius Špičák říká, lidé jsou uvolněnější, protože za poslední měsíce vůbec nevidí nakažené koronavirem.

Marek Benda / Zdroj: youtube.com

Nařizování opatření vládou podle Bendy vede k destrukci státu a jedná se o nebezpečnou cestu. Politik tak požaduje, aby ministerstvo přestalo nařizovat restrikce, které lidé dodržovat nechtějí.

Nemá podle poslance smysl ani nošení roušek v MHD, protože tam většina lidí je naočkována nebo nemoc prodělali.

Julius Špičák / Zdroj: youtube.com

Špičák tvrdí, že okolní země mají podobná opatření a občas i složitější. I když chce, aby restrikce byly zrušeny, nějakou dobu by ještě počkal. Apeluje, aby se lidé nechali očkovat.

Psali jsme:„Iveta Bartošová mi dala svobodu“: Anna Štaidlová o rozvodu s Ladislavem Štaidlem. Život po skončení vztahu

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ ODMÍTÁ, ŽE BY ŘEKL MILOŠI ZEMANOVI NĚCO O ZASTAVENÍ ODPOSLECHŮ: „NIC TAKOVÉHO JSEM NEŘÍKAL“

PŘIPOMÍNÁME: KVŮLI DELTĚ HYGIENICI PŘÍSNĚJI TRASUJÍ KONTAKTY NAKAŽENÝCH: PAVLA SVRČINOVÁ UVEDLA, KDO MUSÍ ABSOLVOVAT 14 DENNÍ KARANTÉNU

Share