Poslanci se zeptali premiéra, co bude na konci třítýdenního lockdownu: Andrej Babiš řekl, co plánuje vláda

Kabinet se rozhodl na 3 týdny zpřísnit opatření, která mají zpomalit šíření covidu. Tato opatření vstoupila v platnost v pondělí. Předseda vlády Andrej Babiš ale ve čtvrtek v dolní komoře Parlamentu uvedl, že po těchto 3. týdnech vláda zatím nemá v úmyslu rozvolňovat. Informoval o tom web novinky.cz.

Poslankyně Pirátské strany Olga Richterová se premiéra zeptala, co hodlají ministři dělat, pokud se situace zhorší, zlepší nebo bude stagnovat. Podle ní to zajímá mnoho občanů.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš odpověděl, že za 3 týdny vláda nehodlá opatření rozvolňovat. Vysvětlil, že nyní k tomu nejsou důvody, epidemická situace je velmi špatná.

Dodal, že je třeba se vrátit knormálu, ale bude nutné snížit počet hospitalizovaných pacientů v nemocnicích a počet infikovaných.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády řekl, že nyní nelze říci, kdy bude možné zmírnit opatření, protože není známo, jak se to bude vyvíjet dál. Bohužel to ale nelze předvídat.

Premiér chápe, že každý by chtěl vědět, kdy to skončí, ale bude záviset na tom, jak se zmenší počet sociálních kontaktů mezi lidmi.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Místopředseda vlády a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček koncem minulého měsíce řekl pro Právo, že pokud bude v Česku dodržen zpřísněný režim během tří týdnů, pak ve druhém čtvrtletí může dojít ke zmírnění opatření.

Ministr průmyslu také tehdy požádal všechny, aby vydrželi tyto tři týdny. Nyní probíhá testování a pokračuje očkování, určitě by to mělo pomoci.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

„Když to zvládneme a přetrpíme tohle čtvrtletí, tak v tom druhém by se mělo začít uvolňovat,“ řekl Karel Havlíček.

PSALI JSME: JAROSLAV FLEGR UVEDL, ŽE VIDÍ POUZE JEDINÉ OPATŘENÍ, KTERÉ MŮŽE EPIDEMII ZASTAVIT PŘED DOSAŽENÍM KOLEKTIVNÍ IMUNITY: ŘEKL TAKÉ, KDY SE POČET NÁKAZ MŮŽE SNÍŽIT

PŘIPOMÍNÁME: PRVNÍ DÁMA SPOJENÝCH STÁTŮ NAVŠTÍVILA ŠKOLY: TENTOKRÁT PŘEDVEDLA STYLOVÝ A ZÁROVEŇ ELEGANTNÍ VZHLED

Share