„Pokud nebude Putin na Ukrajině zastaven, bude jeho armáda jednou na našich hranicích“: Petr Fiala řekl, že Rusko bojuje proti Evropě už roky

Předseda vlády Petr Fiala v rozhovoru pro německý deník Die Welt uvedl, že hlava ruského státu Vladimir Putin už roky vede válku proti Evropě. Podle něj bude Česká republika pomáhat ukrajinským vojákům, kteří bojují proti ruské armádě. Jinak by ruští vojáci mohli stát na hranicích Česka a Německa. Píše o tom web Echo24.cz.

Premiér uvedl, že Česká republika dodávala zbraně ukrajinské armádě ještě před začátkem ruské invaze. Po vypuknutí války se ČR stala jednou z prvních zemí, která poslala Ukrajině těžké zbraně. Podle něj náš stát dodával vše, co mohl, něco měl ve skladech a něco koupil.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Pokud nebude Putin na Ukrajině zastaven, bude jeho armáda jednou na našich hranicích,“ uvedl Petr Fiala. Podle něj Ukrajinci bojují nejen za svůj stát, ale také za svobodu českých občanů.

Myslí si, že by ruská armáda mohla po Ukrajině dorazit do pobaltských zemí a poté se dostat i k hranicím Německa.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Putin vede již roky válku proti Evropě!“ dodal Petr Fiala. Označil tuto válku za hybridní, že Rusko dříve to dělalo přes dezinformace a čas od času docházelo k kybernetickým útokům.

Premiér si myslí, že Ruská federace chce vrátit Evropu do své sféry vlivu, jako tomu bylo v období Sovětského svazu. Česko tehdy bylo také pod silným vlivem SSSR.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Prohlásil, že se ustupování agresorovi nevyplácí a připomněl, co se stalo s Československem v letech 1938 a 1968.

Předseda vlády chápe, v jaké situaci se Německo ocitlo poté, co se léta snažilo budovat normální vztahy s Ruskem. Nyní Německo dodává ukrajinské armádě zbraně, a to i těžké zbraně.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Český premiér nedávno navštívil Berlín, kde se setkal s kancléřem Olafem Scholzem. Dohodli se na tom, že Německo může dát Česku západní zbraně a ČR pošle na Ukrajinu sovětskou techniku, Německo tak pomůže Ukrajině.

PSALI JSME: OLAF SCHOLZ O DODÁVKÁCH ZBRANÍ NA UKRAJINU: PUTIN NÁM NEDÁVÁ NA VÝBĚR

PŘIPOMÍNÁME: „NABÍDNĚTE VÝKUP 100 PROCENT AKCIÍ ČEZ“: ANDREJ BABIŠ ŘEKL, JAK BY VLÁDA MOHLA ŘEŠIT CENY ENERGIÍ

Share