„Pojďme se modlit za všechny lidi, co tam zůstali někde ve sklepě skrčení s dětmi,“ vyzvala Simona Krainová: její kamarádka z Ukrajiny prozradila, co se tam teď děje

Mnoho občanů bylo šokováno tím, co se stalo na východě Evropy a stále to pokračuje. Simona Krainová zveřejnila na svých sociálních sítích video, na kterém její přítelkyně z Ukrajiny prozradila, co se tam nyní děje. Modelka vyzvala všechny, aby se modlili za lidi, kteří jsou nyní na Ukrajině. Píše o tom server ŽivotvČesku.cz.

Simona Krainová byla šokována skutečností, že v jednadvacátém století vypukla v Evropě válka. Vše, co se nyní děje ve východní Evropě, vnímá zpozice matky.

Simona Krainová / Zdroj: youtube.com

Na svém Instagramu zveřejnila video, jde o rozhovor s její přítelkyní z Ukrajiny. Chtěla, aby tento rozhovor poslechlo co nejvíce lidí.

Slyší zhruba stejné příběhy od lidí z Ukrajiny. Ukrajinci jí také říkají, že Češi jsou velmi dobří lidé, protože jim začali aktivně pomáhat. Jsou nyní českým občanům velmi vděční.

Simona Krainová / Zdroj: youtube.com

Z výsledné krize podle ní nyní vyplývá, že mnoho lidí chce pomoci dalším lidem, kteří se ocitli v těžké situaci.

Její kamarádka prozradila, že nyní na Ukrajině probíhá skutečná válka. Prozradila, že tam žijí její příbuzní, kteří jsou nuceni každé 2 hodiny utíkat do sklepa. Někdy tam mohou být i celý den.

Ukrajinci nocují v metru/ Zdroj: rbc.ua

Čas od času musí vypnout telefony a nějakou dobu čekat. Lidé často slyší zvuk sirény, občané se pak musí schovat do úkrytů.

Někteří lidé jsou velmi vystresovaní, takže už nechodí do úkrytu, ale schovávají se například doma v koupelně nebo v jiných místnostech, kde nejsou okna. Pro mnoho lidí to určitě bude mít velké psychologické následky.

Ruská vojenská technika/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Všichni si musíme vzájemně popřát, ať už tato šílenost skončí a pojďme se modlit za všechny lidi, co tam zůstali někde ve sklepě skrčení s dětmi,“ řekla pro Život v Česku Simona Krainová.

Dříve si ani nedokázala představit, že by se v současné Evropě něco podobného mohlo stát.

PSALI JSME: VERONIKA ŽILKOVÁ UKÁZALA SPOLEČNOU FOTKU S NEJMLADŠÍ DCEROU: „KORDULKA JE NÁDHERNÁ SLEČNA,“ PÍŠÍ FANOUŠCI HEREČKY

PŘIPOMÍNÁME: NIKDO NEODHADNE, KOLIK JE JÍ LET: ŽENA PŘEKVAPUJE SÍŤ SVÝM VZHLEDEM

Share