Pohřešovanou dívku 17 hodin hlídal starý slepý pes: Jak vše dopadlo

Po obědě si tříletá holčička hrála na dvoře svého domu. Ale najednou se vzdálila od dvora a zamířila úplně opačným směrem, následoval ji starý pes rodiny.

Starý pes hlídal celou noc svou malou paní / Zdroj: YouTube

Holčička prostě zmizela. Když si toho rodiče všimli, bylo už příliš pozdě. Hledali spolu s policisty až do noci, ale bohužel malou nenašli… pátrání pokračovalo brzy ráno. V osm hodin ráno se dobrovolníkům podařilo najít ztracenou dívku dva kilometry od domu.

Nejprve záchranáři narazili na Maxe, který běžel a vedl lidi za sebou.

Po několika minutách našli lidé holčičku, byla v pořádku, měla jen pár škrábanců.

Podle všeho byl Max celou dobu poblíž holčičky a hlídal ji. Za tak dobrou práci dostal Max titul „Čestný policejní pes“.

Starý pes hlídal celou noc svou malou paní / Zdroj: YouTube

„Oblast kolem domu rodičů dívky je poměrně kopcovitá a terén je velmi zanedbaný. Je úžasné, jak se ta holka dostala tak daleko. Hledání probíhalo velmi složitě, je tam spousta suchých keřů a jiné vegetace i strmých svahů, “ říká člen pátracího oddílu Jan Fipps.

Na pátrání se podílela babička, šla a celou dobu křičela jméno dívky a najednou slyšela hlas dítěte, který odpovídal na její křik. Lidé na místo vyběhli a potkal je pes Max, který vlastně i přivedl záchranáře k holčičce.

Starý pes hlídal celou noc svou malou paní / Zdroj: YouTube

„Aurora byla trochu vyděšená, když viděla, že jsme všichni kolem začali plakat. Ale řekla jsem jí, že jsou to slzy štěstí. Mohla se jí stát stovka různých nepříjemných věcí, ale našli jsme ji a je živá a nepoškozená,“ vypráví babička.

Maxovi je údajně 17 let a je hluchý a částečně slepý. S dívkou měl vždy dobrý vztah. Z Aurory byla silně cítit mokrá psí srst, celou noc spala v náručí psa a to ji částečně ochránilo před chladem.

PSALI JSME: MINISTERSTVO ŠKOLSTVÍ ZVEŘEJNILO ZPRÁVU O PORODNOSTI V ČR: JAK SE ZMĚNIL POČET DĚTI V MATEŘSKÝCH ŠKOLKÁCH V POSLEDNÍCH LETECH

PŘIPOMÍNÁME: “VELKÝ VLIV MŮŽE MÍT AKTUÁLNÍ EPIDEMICKÁ SITUACE“: PROČ COVID MŮŽE OVLIVNIT NADCHÁZEJÍCÍ VOLBY, UVEDLI POLITILOGOVÉ

Share