Počet plně naočkovaných roste: Kolik lidí z covidem včera odhalily laboratoře

V sobotu laboratoře potvrdily koronavirus u dalších 140 lidí, z nichž 4 jsou senioři nad pětašedesát let. O tom informuje na svých webových stránkách ministerstvo zdravotnictví ČR.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Za poslední týden proto, podle aktualizované informace, na 100 000 obyvatel se nakazilo 12 lidí. Celkem od vypuknutí pandemii v předchozím roce v březnu onemocnělo 1 676 222. Velká část z nich ale měla mírný průběh nemoci.

Nemocniční personál/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Někteří ale potřebovali nemocniční péči. Aktuálně takových lidí je 53. Od loňského března s koronavirem v České Republice zemřelo 30 373 občan.

Škola/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Naočkovanost v tuzemsku každý den roste, což dovoluje mírně uvolňovat protiepidemická opatření. Ke dnešnímu ránu zdravotníci podali 10 953 169 dávek vakcín. Přes 5 308 000 lidí jsou již kompletně naočkované.

Nemocniční personál/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Včera v sobotu bylo podáno 11 990 vakcín, přibližně 2000 z toho měli včera první dávku vakcíny. K počtu plně naočkovaných se přidalo dalších 9 874 osob.

PSALI JSME: OČKOVÁNÍ DĚTÍ DVANÁCT AŽ PATNÁCT LET: JAKÉ PROCENTO DĚTI V TETO VĚKOVÉ KATEGORII JIŽ SE NECHALI OČKOVAT

ČTĚTE TAKÉ: TŘETÍ DÁVKA SCHVÁLENA: SPOJENÉ STÁTY POVOLILY PŘEOČKOVÁNÍ TŘETÍ DÁVKOU VAKCÍNY PROTI KORONAVIRU OD PFIZERU A MODERNY

Share