Počet nových případů nákazy koronavirem klesá: Jaroslav Flegr promluvil o současné situaci a co nás čeká v nadcházejících měsících

Počet nových případů nákazy koronavirem v Česku stále klesá. Evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr se domnívá, že to bylo ovlivněno opatřeními, která byla zavedena dříve a konečně se projevila. Dalším faktorem je podle něj oteplení. Informoval o tom web TN.cz.

Počet nově nakažených koronavirem je tento týden výrazně nižší než v porovnání s minulými měsíci. I v porovnání s minulým týdnem je vidět výrazný pokles.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Například tento čtvrtek bylo 3 238 nových případů nákazy, zatímco minulý čtvrtek to bylo 5 281 případů. To je o 2 043 případů méně.

Také nadále klesá počet hospitalizovaných pacientů v nemocnicích. Podle statistik ministerstva zdravotnictví bylo ve středu hospitalizovaných 4 888, z toho ve vážném stavu je 1 076 lidí.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Profesor Jaroslav Flegr se domnívá, že to mohlo být ovlivněno opatřeními. Podle jeho názoru za to může i oteplení. Řekl to pro TN.cz.

Každý z těchto faktorů podle něj mohl mít zhruba stejný dopad. Upřesnil, že oteplení sice mělo pozitivní vliv, ale bez opatření by nefungovalo a takové výsledky by nebyly.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Jaroslav Flegr před časem na sociálních sítích zveřejnil svou předpověď na další měsíce. Předpokládá, že brzy by se náš život mohl začít vracet do normálních kolejí.

Myslí si také, že do konce léta by už mohly existovat léky, které by pomohly většině nemocných vyléčit se z této nemoci.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Profesor píše, že letos v létě bude nutné bojovat proti novým mutacím koronaviru, ale také proti dezinformacím a těm, kteří je budou šířit.

Situace by se podle něj mohla znovu zhoršit někdy na podzim. Pak se ochladí a nakažlivost viru se zvýší, kromě toho se mohou objevit nové mutace viru.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Podle něj do zimy už kolektivní imunita stačit nebude. Domnívá se, že budou jen dvě možnosti – buď očkování, nebo lokdowny.

PSALI JSME: KOALICE SPOLU CHCE USPOŘÁDAT HLASOVÁNÍ O NEDŮVĚŘE VLÁDĚ: ANDREJ BABIŠ TEĎ K TOMU NEVIDÍ DŮVOD

PŘIPOMÍNÁME: ZDÁ SE, ŽE ODSOUZENÉ ČEŠCE OPĚT SVÍTÁ NADĚJE: TEREZA HLŮŠKOVÁ UŽ ZNÁ TERMÍN ODVOLACÍHO SOUDU V PÁKISTÁNU, MINISTERSTVO ZAHRANIČÍ OVŠEM VARUJE A TVRDÍ, ŽE DATUM NENÍ KONEČNÉ

Share