Počet nových případů nákazy koronavirem byl tento pátek téměř o polovinu vyšší než minulý pátek: kde je situace v Česku nejhorší

Počet nových případů nákazy koronavirem v Česku se v tomto týdnu začal zvyšovat a mnozí odborníci hovoří o začátku nové vlny. Vysvětlují to tím, že od začátku září se zvýšila mobilita lidí. Kromě toho se zvýšil i počet hospitalizovaných pacientů v nemocnicích. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

V pátek bylo odhaleno 447 případů nákazy koronavirem. Minulý pátek bylo 305 případů, tedy o 142 méně. Během tohoto týdne se celkový počet případů oproti minulému týdnu výrazně zvýšil.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Počet provedených testů tento pátek a minulý pátek byl téměř stejný. To znamená, že podíl nakažených mezi testovanými se zvýšil. Podíl pozitivních výsledků se zvýšil u všech typů testů.

Počet nakažených se zvýšil ve všech regionech země. Nejaktivnější šíření nákazy probíhá v Karlovarském kraji. Za posledních 7 dní tam bylo odhaleno 45 nových případů nákazy na 100 tisíc obyvatel.

Denní přehled počtu provedených PCR a antigenních testů / Zdroj: mzcr.cz

V české metropoli tento ukazatel odpovídá 41 případům. Na třetím místě je Jihočeský kraj, kde bylo 26 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Nejnižší toto číslo má Olomoucký kraj, a to 11 případů.

Celostátní průměr je nyní 24 nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních 7 dní.

Přehled výskytu laboratorně prokázaného onemocnění COVID‑19 podle regionu / Zdroj: mzcr.cz

Zvýšil se také počet hospitalizovaných pacientů v nemocnicích, tento pátek jich bylo 112, ale ještě minulý pátek jich bylo 64. Minulý pátek však bylo 12 pacientů ve vážném stavu a tento pátek 15, tedy nárůst nebyl velký.

Zvýšilo se také reprodukční číslo, v sobotu ráno to bylo 1,47, to znamená, že epidemie se zrychluje.

Očkování v ČR / Zdroj: mzcr.cz

V zemi však pokračuje vakcinace a již více než 5 milionů a 837 tisíc lidí má dokončené očkování. V Česku žije asi 10,7 milionu lidí, to znamená, že plně očkováno je již více než 54 procent populace.

PSALI JSME: ČEŠTÍ POLITICI NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH: KDO JE NEJSLEDOVANĚJŠÍ NA FACEBOOKU, INSTAGRAMU A TWITTERU

PŘIPOMÍNÁME: KNIHA NAPROSTO NEZBYTNÁ HANA ZAGOROVÁ ODTAJNILA, JAKÝM BY MĚLO BÝT SLAVNÉ TRIO ZAGOROVÁ, KOTVALD A HLOŽEK

Share