Počet lidí, kteří se chtějí nechat očkovat, se začal zvyšovat: v jakých regionech došlo k výraznému zvýšení zájmu

V posledních dnech se začal zvyšovat počet lidí, kteří chtějí být očkováni proti koronaviru. Za tento týden nejvíce lidí dostalo buď třetí dávku vakcíny, nebo první. Velké změny zájmu o očkování byly v Olomouckém, Jihomoravském a Pardubickém kraji. Vyplývá to ze statistik na webu resortu zdravotnictví. Informuje o tom ČTK.

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch také tento týden upozornil, že o očkování projevilo zájem více lidí.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Podle zástupců projektu chytrá karanténa se ve čtvrtek k očkování přihlásilo téměř 13 tisíc občanů. Navíc začalo chodit více lidí do očkovacích center bez registrace.

Dokončené očkování má v Česku přes 6 milionů lidí. Od konce června zájem o očkování začal postupně klesat, od poloviny října se však začal opět mírně zvyšovat.

V červnu lékaři podávali přes 120 tisíc dávek denně, před týdnem to mohlo být méně než 10 tisíc dávek denně. Tento čtvrtek už ale bylo podáno téměř 26 tisíc dávek.

Možná lidi k očkování motivuje to, že se počet nákaz začal opět zvyšovat. Například od úterý to bylo přes 3 tisíce případů denně.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Dalším důvodem k motivaci může být to, že se vláda rozhodla zrušit bezplatné preventivní testování.

Za poslední týden bylo očkováno téměř 26 tisíc lidí. Nejvíce vzrostl zájem o očkování v Pardubickém kraji, a to o 83 procent.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V Jihomoravském a Olomouckém kraji byl nárůst zájmu o 60 procent. V Moravskoslezském kraji tento ukazatel vzrostl o 50 procent. Nejmenší zvýšení zájmu bylo v Praze, na Vysočině a v Plzeňském kraji.

PSALI JSME: JENNIFER ANISTON SDÍLELA ARCHIVNÍ FOTOGRAFIE A ZEPTALA SE FANOUŠKŮ, KTERÝ Z ÚČESŮ JÍ NEJVÍCE SLUŠÍ

PŘIPOMÍNÁME: EVROPSKÁ RADA SE ROZLOUČILA S ANGELOU MERKELOVOU: TLESKALA JÍ VESTOJE

Share