Plyšový čau-čau se měsíc potuloval po ulicích a hledal svou majitelku

Obecně se uznává, že krásné čistokrevné psy nejsou nikdy opuštěny. Přesně to si mysleli kolemjdoucí, kteří se na ulici setkali s chlupatým čau-čau. Lidé věřili, že pes je na procházce, po které se určitě vrátí domů. Hlavně kvůli přátelskému a láskyplnému chování zvířete.

 

Pes čau-čau / Zdroj: youtube.com

 

Mezitím se na sociálních sítích objevovalo více a více příspěvků o čau-čau s vzezřením plyšového medvěda, který se toulá bez lidského dozoru. Setkali ho na různých místech v rámci města, ale většinou ve stejné oblasti. Kolemjdoucí ani netušili, že chudák potřebuje pomoc. A pes bezcílně bloudil po chladných zasněžených ulicích, nešťastný a s pocitem zbytečnosti…

 

Pes čau-čau / Zdroj: youtube.com

 

Takto to pokračovalo, dokud jednoho zimního večera neslyšela jedna z místních obyvatelek strašné vytí a štěkání. Náhle vyběhla z domu a spatřila hrozný obraz: hejno toulavých psů zahnalo čau-čau do její předzahrádky a chystalo se na něj zaútočit z různých stran. Žena hlasitě zakřičela, a pouliční psi se náhle rozptýlili, chlupatý čau-čau zůstal nehybně stát v zasněženém rohu.

 

Pes čau-čau / Zdroj: youtube.com

 

Hrdinka přistoupila k vyděšenému mazlíčku a láskyplným tónem ho zavolala k sobě. Plyšový obr natáhl tlapu ke svému zachránci, opatrně očichal její ruku a následoval ji domů.

Po pečlivém prozkoumání čau-čau si žena uvědomila, že mu sama nedokáže pomoci, a obrátila se s prosbou o pomoc na skupinu dobrovolníků na sociální síti. Dobrovolníci ze skupiny zařídili, aby zvíře odvezli na veterinární kliniku, a zaplatili mu za vyšetření.

 

Pes čau-čau / Zdroj: youtube.com

 

Na klinice se ukázalo, že krásná a nadýchaná srst psa je v poměrně depresivním stavu. Je zřejmé, že chlupatý mazlíček nebyl po dlouhou dobu správně vyčesán, a proto se v jeho srsti vytvořily hrozné spletence, které psovi způsobovaly bolest a nepohodlí, navíc začala na kůži zvířete dermatitida.

Nejprve se ošetřovatelé pustili do „plyšového kožichu“ psa, který se zamotal a tak mu zamotané chlupy ostříhali, přičemž se snažili mu nechat alespoň krátký „kožich“, protože venku byl mráz.

Poté byl pes vyšetřen veterinářem, který zjistil, že pes je kastrovaný samec, který byl úplně slepý. Když to víme, je těžké si představit, jak život chudáka běžel, než se dostal do rukou dobrovolníků. Je úžasné, že dokázal přežít!

 

Pes čau-čau / Zdroj: youtube.com

 

Vyšetření oftalmologem ukázalo, že jedno z jeho očí už dávno atrofovalo, zatímco druhé mohlo být zachráněno. Zvíře tak čelilo složité plastické operaci k odstranění třetího víčka.

Žena, která „plyšového medvěda“ našla, rozšířila po celém městě plakáty, díky čemuž se zjistilo, že o psa se předtím starala stará žena, která zemřela asi před měsícem. Čau-čau, který ztratil svou majitelku, s největší pravděpodobností bloudil ulicemi, aby ji našel, ačkoli on sám nic neviděl.

 

Pes čau-čau / Zdroj: youtube.com

 

V současné době je pes dočasně ubytován v domě zkušeného dobrovolníka, který ho provádí na všechny veterinářské vyšetření. Dobrovolník řekl, že plyšový čau-čau, který dokázal komunikovat s mnoha psy je občas jako dítě, a má stejný láskyplný a neškodný charakter jako malé kotě. Je citlivý na hlasy a reaguje na změny zabarvení. Pes rozumí všemu na první pohled a aby neztratil stopu, šťouchne do nohou muže, který je s ním na vycházce.

Pro jejich okouzlující vzhled a přátelskou povahu byl čau-čau pojmenován po pohádkové postavě Medvídek Pú.

 

Doufáme, že mazlíček bude v pořádku, protože takové nádherné a dobromyslné stvoření si zaslouží velké štěstí!

 

PSALI JSME: PES ŠTĚKAL A TÁHNUL MAJITELE DO LESA, DOKUD TEN NESOUHLASIL: O PĚT MINUT POZDĚJI UŽ MUŽ VOLAL ZÁCHRANÁŘE

PŘIPOMÍNÁME: NEMOCNÝ TOULAVÝ PES SÁM PŘIŠEL NA VETERINÁRNÍ KLINIKU A BYL ZACHRÁNĚN: VIDEO JIŽ ZÍSKALO PŘES 350 TISÍC SHLÉDNUTÍ

Share