Plešaté štěně, stěží pohybující tlapami, vyšlo ke kolemjdoucím. Nemýlili se, když ho vzali a o dva měsíce později jim pes poděkoval

Na Srí Lance bylo štěně jménem Sally, když ji na ulici chytili laskaví lidé. I když kvůli nemoci bylo dítě téměř plešaté, kolemjdoucí se do ní okamžitě zamilovali. O dva měsíce později jim pes poděkoval.

Štěně/Zdroj: medialeaks.ru

Pracovníci útulku na Srí Lance se dozvěděli, že na jedné z autobusových zastávek ve městě Colombo žije malé štěně, které se bojí lidí a utíká, jakmile se k němu někdo pokusí přiblížit. Zakladatelka fondu na pomoc zvířatům Betta ho osobně šla zachránit.

Štěně/Zdroj: medialeaks.ru

Kvůli parazitární chorobě bylo štěně téměř úplně pokryto strupy a zdálo se, že v některých částech jeho těla prostě nejsou chlupy. Betta si okamžitě uvědomila, že štěně má pokročilou formu svrabů.

Ona a její kolegové se pokusili nalákat štěně na jídlo, ale ono uteklo. Bettě ​​pomohlo jen zvýšení množství jídla: drobek se konečně přestal bát.

Tlapka/Zdroj: medialeaks.ru

Zoologičtí dobrovolníci si vzali štěně, které dostalo jméno Sally. Malé štěně neustále vrtělo ocasem od radosti, ale pro pracovníky útulku bylo bolestivé se na to dívat.

Kvůli nemoci se ocas změnil na sotva viditelný proužek srsti.

Štěně/Zdroj: medialeaks.ru

Péče a láska dokázaly zázraky. Neustálé koupele, antibakteriální krémy a léky rychle přiměly štěně zapomenout, že bylo bez srsti.

Nyní Betta kromě šesti dalších domácích mazlíčků vychovává ve svém domě skutečného kamaráda.

Štěně/Zdroj: medialeaks.ru

Však dívku zajímalo nejen fyzické zdraví Sally, ale také emoční stav. Betta si je jistá, že její nový mazlíček byl odtržen od své matky a vyhozen na ulici.

Štěně/Zdroj: medialeaks.ru

Štěně již začalo zapomínat na své dětství. Začalo důvěřovat lidem a přestalo se schovávat v rohu.

Žena se psem/Zdroj: medialeaks.ru

A Betta vynakládá veškeré úsilí, aby štěně bylo zdravé a krásné.

PSALI JSME: ŠTĚNĚ SE ROZHODLO ZATANČIT PŘED SVÝM PÁNEM A POBAVILO CELÝ INTERNET: VIDEO ZÍSKALO PŘES 17,7 MILIONŮ ZHLÉDNUTÍ

PŘIPOMÍNÁME: DOSTALI NOVOU NADĚJI NA ŽIVOT: ZACHRÁNĚNÁ ČIVAVA BEZ PŘEDNÍCH TLAP UČÍ STEJNÉ ŠTĚNĚ CHODIT

Share