„Platy politiků, senátorů a poslanců by se měly zmrazit na několik let“: Andrej Babiš chce navrhnout mimořádnou schůzi Sněmovny před volbami

Předseda vlády Andrej Babiš chce navrhnout mimořádnou schůzi Sněmovny. Důvodem je diskuse na téma zmrazení platů politiků. Chtěl by, aby byl návrh schválen ještě před volbami. Ale zbývá méně než 3 týdny, takže to bude problematické. Informuje o tom web iDNES.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Problémem je, že poslanecké kluby mají možnost podobné schválení ve zrychleném režimu vetovat. Ale i kdyby to poslanci schválili, bude nutné, aby to ještě projednali a schválili senátoři.

„Platy politiků, senátorů a poslanců by se měly zmrazit na několik let,“ řekl Andrej Babiš pro web iDNES.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Na toto téma premiér hovořil také ve svém videu Čau lidi na YouTube a Facebooku. Mluvil například o tom, že nechápe, proč by poslanci obou komor Parlamentu dostávali o 5,5 tisíce Kč měsíčně více.

Tento návrh by se neměl týkat soudců a zástupců státu. V pondělí proběhla diskuse mezi zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů.

Josef Středula / Zdroj: youtube.com

Předseda ČMKOS Josef Středula však s názorem předsedy vlády nesouhlasil. Domnívá se, že by měly být platy navýšeny o 6 procent, nebo o 3 tisíce Kč všem.

Vysvětlil to tím, že rostou ceny, takže zvýšení platů je nezbytné, aby lidé měli nějakou naději do budoucna.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Poslanci nestihli projednat zmrazení svých platů, v roce 2022 by tak měli dostávat o 6 procent více. To se rozhodně nelíbilo Andreji Babišovi, který nechápe, za co by jim byly navýšeny platy o takovou částku.

PSALI JSME: VOJTĚCH ŘEKL, KDY PLÁNUJE ZNOVU OTESTOVAT ŽÁKY VE ŠKOLÁCH: PROZRADIL, JESTLI BUDE USILOVAT U FUNKCI MINISTRA I PO VOLBÁCH

PŘIPOMÍNÁME: „MÁM JICH PO TĚLE SPOUSTU“: ANIČKA SLOVÁČKOVÁ SE POCHLUBILA NOVÝM TETOVÁNÍM

Share