Pět let po odchodu fenomenální Věry Špinarové: Zpívala až do poslední chvíle

Na konci března před 5 lety do hvězdného nebe odešla jedna z nejslavnějších a opravdu fenomenální zpěvačka Věra Špinarová. Měla úžasný alt, kvůli čemuž jí často říkali česká Janis Joplin.

Věra Špinarová/Zdroj: youtube.com

Za svůj život napsala spoustu hitů, které zná téměř celé Česko. Mezi nejznámější patří Valentino, Já mám ráda boogie a také Bílá Jawa 250.

Začátek kariéry měla dost náročný, protože kvůli své výšce 152 cm, nedostala se na konzervatoř. Profesionálně zpívat ale začala již od svých 15 let. Tehdy ani nevěděla, že může dosáhnout až tak velké populárnosti.

Věra Špinarová/Zdroj: youtube.com

Vystupovala ve skupině, a nejvíc se proslavila, když do její skupiny přišel kapelník Ivo Pavlík. Kvůli němuž skupina se pak nazývala Orchestr Ivo Pavlíka. Kapelník následně se stal prvním manželem známé zpěvačky.

Věra Špinarová/Zdroj: youtube.com

Začalo o Evě vědět celé Česko, když nazpívala píseň v pořadu Ring z populárního westernu Tenkrát na západě v roce 1978. Zpěv vždy milovala, a zpívala opravdu do poslední chvíle svého života. Na svém posledním koncertu bohužel zkolabovala, a pouhé 4 dny poté opustila svět.

Věra Špinarová/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: JAK VYPADÁ MAMINKA JENNIFER LOPEZ: ZPĚVAČKA UKÁZALA DOJEMNÉ VIDEO

PŘIPOMÍNÁME: MONIKA BAGÁROVÁ VE SMARAGDOVĚ ZELENÝCH ŠATECH NA JEDNO RAMENO I S ROZPARKEM: ZPĚVAČKA VYPADALA NÁDHERNĚ

Share