„Pere si špinavé prádlo na veřejnosti“: Ondřej Kolář reagoval na Kalouskovu kritiku

Bývalý šéf státní pokladny Miroslav Kalousek v poslední době kritizuje vládní koalici, důvodem je především rozpočtová politika. Kromě toho začal kritizovat i TOP 09, kterou kdysi v minulosti založil. Na jeho slova reagoval poslanec TOP 09 a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. Informuje o tom CNN Prima News.

Miroslav Kalousek na svém Twitteru napsal, že se nyní sám sebe ptá, proč by volil TOP 09. Odpověděl, že zahraniční politika je tématem pro premiéra, že TOP 09 se rozpočtové politice nevěnuje a že manželství pro všechny nestačí na to, aby lidé volili jejich stranu.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Nyní také kritizuje vládní koalici za to, že není rozpočtově odpovědná, i když to politici voličům před volbami slibovali.

Na jeho slova reagoval Ondřej Kolář. Podle něj je normální, když Kalousek říká, co se mu nelíbí, ale starosta Prahy 6 nechápe, proč to dělá přes sociální sítě.

https://twitter.com/kalousekm/status/1532040233491087360?cxt=HHwWgIC-rbWe88IqAAAA

Chápe, že je to člověk, který založil tuto stranu a snaží se pochopit jeho myšlenky. Trochu se mu ale nelíbí, že se k tomu bývalý ministr financí vyjadřuje veřejně.

„Pere si špinavé prádlo na veřejnosti. Bohužel i to patří k naší politické kultuře,“ řekl pro CNN Prima News Ondřej Kolář.

Ondřej Kolář / Zdroj: youtube.com

Poslanec a starosta Prahy 6 respektuje zakladatele strany, je to dle jeho slov inteligentní a zkušený člověk, který může dát dobrou radu. „Je to element, který umí pochválit i kritizovat,“ dodal Kolář.

Uvědomuje si také, že bývalému ministrovi financí záleží na tom, co se nyní děje se stranou, kterou založil a vedl.

Ondřej Kolář / Zdroj: youtube.com

TOP 09 podle průzkumů v poslední době podporuje méně než 5 procent voličů, což by jí nedovolilo dostat se do Sněmovny, pokud by strana kandidovala samostatně. Politici TOP 09 by proto chtěli tuto situaci změnit.

PSALI JSME: BABIŠ U SOUDU ZNOVU NEUSPĚL: EXPREMIÉR ZPOCHYBŇOVAL ZPŮSOB JEHO VYDÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: ZÁSTUPCI VLÁDNÍCH STRAN SE VYJÁDŘILI KE KAUZÁM HNUTÍ STAN: CO ŘEKLI PŘEDSEDOVÉ STRAN

Share