Pekarová Adamová uvedla, že ČR by měla Ukrajině pomáhat, protože je to v našem zájmu: Řekla, jaké sankce se snaží přitvrdit

Šéfka dolní komory Parlamentu Markéta Pekarová Adamová (TOP09) uvedla, že Rusko hodlá ve válce pokračovat. Česká republika by proto podle ní měla Ukrajině i nadále poskytovat pomoc. Tvrdí například, že by bylo nutné vyloučit ze SWIFTu i další ruské banky. Snaží se tyto sankce zpřísnit. Řekla to pro CNN Prima News.

Předsedkyně Poslanecké sněmovny uvedla, že jedním z důsledků války na východě Evropy je zdražení mnoha komodit. Podle ní Česko pomáhá i sobě, když poskytuje pomoc Ukrajině.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Myslí si, že prezident Ruské federace Vladimir Putin hodlá ve válce pokračovat. Náš stát by proto také měl dál pomáhat ukrajinskému státu.

„Hovořila jsem se svými protějšky z dalších zemí a snažíme se prosadit, aby SWIFT vyjmul další banky,“ řekla Markéta Pekarová Adamová. Z platebního systému nebyl vyloučen například Sberbank. Tato banka patří k největším bankám v Rusku.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Pobočky této ruské banky byly i v Česku. Česká národní banka se ale rozhodla, že jí licenci odebere.

Kromě toho šéfka TOP 09 řekla, že ukrajinská armáda potřebuje zbraně. Nelíbí se jí však, že se „některé země nenechají přes své území zbraně dovážet“. Tímto způsobem kritizovala současné vedení Maďarska.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Dodala, že pomáhat Ukrajině je v zájmu našeho státu. Vyjádřila se také k tomu, že opozice a část českých občanů vládu kritizuje, že prý Ukrajincům pomáhá více než českým občanům.

„Srovnává se nesrovnatelné,“ řekla Pekarová Adamová. Uvedla, že kabinet pomáhá všem lidem, ale připomněla také, že ukrajinští uprchlíci se nyní ocitli ve velmi špatné situaci. Podle ní by se to tedy nemělo srovnávat.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Dodala, že nedávno ministři rozhodli o zvýšení životního a existenčního minima. Díky tomu se zvýší dávky, které lidé pobírají.

PSALI JSME: SÍKELA ŘEKL, ŽE VLÁDA BUDE POMÁHAT S DRAHÝMI ENERGIEMI: KOMU A JAK KABINET HODLÁ POMOCT

PŘIPOMÍNÁME: NĚKTEŘÍ MINISTŘI CHTĚJÍ ZKRÁTIT ROZPOČET PRAŽSKÉHO HRADU KVŮLI TOMU, ŽE ZEMAN UDĚLIL MILOST BALÁKOVI

Share