„Otec hodil kytici do porodnice a odešel“: Jak vypadají siamská dvojčata, která byla úspěšně rozdělena před třiceti lety

Zrození siamských dvojčat je téměř ojedinělým jevem, na několik set tisíc narození připadne pouze jeden případ. Zpravidla se jedná o obrovský stres pro rodiče a první věc, o které začínají přemýšlet: „jak úspěšně oddělit děti tak, aby oba přežily.“ Bohužel, toto se vždy nestane. Existuje také určitý druhy fúze, ve kterém je oddělení nemožné.

Siamská dvojčata Anna a Táňa Korkina se narodila v Čeljabinsku před 30 lety. Na prvním ultrazvuku byla jejich matka informována o tom, že bude mít chlapce, a druhá ukázala, že děti budou mít vzácnou patologii a budou pravděpodobně dívky.

Zdroj: Yandex.ru

Zpráva že bude mít siamská dvojčata, samozřejmě šokovala budoucí matku, ale rozhodně se že rozhodla že porodí. Manžel však měl jiný názor: nejprve trval na ukončení těhotenství a poté zcela opustil rodinu a oznámil, že nevychovává děti se zdravotním postižením.

Poté však přišel do nemocnice v naději, že došlo k chybě, a děti se narodily zdravé. Když však děti viděl, zahodil květiny a na několik let zmizel.

Na počátku 90. let minulého století v naší zemi neexistovaly žádné úspěšné zkušenosti s oddělením dvojčat, ale slíbili, že rodině Korkinů pomohou. Dívky se narodily se společným játrem. Operace s sebou samozřejmě nesla vážná rizika, ale chirurg Lev Novokreschenov učinil jediné správné rozhodnutí: dívky je třeba oddělit a čím dříve, tím lépe. Operaci podstoupili několik týdnů po narození, trvala něco přes hodinu a skončila velkým úspěchem.

Rekonvalescence nebyla rychlá. Po oddělení se objevily komplikace: jedna dívka měla těžkou dehydrataci, druhá ztratila hodně krve. Lékaři udělali vše pro to, aby obě dívky rozdělili. A stal se zázrak: Anna i Táňa přežili.

Zdroj: Yandex.ru

Máma vychovávala Annu a Táňu sama, nebylo třeba čekat na pomoc a podporu od nikoho. Peníze v těžkých 90. letech někdy nestačily na to nejnutnější. Jedli velmi jednoduše, oblékli se jak jen mohli, a dlouhou dobu šetřili na drahé věci jako magnetofon nebo televizi.

Mimochodem, otec dívek se potom pokusil vrátit do rodiny, přišel a požádal o odpuštění. Ale nemohli mu odpustit, protože v nejtěžším okamžiku tam nebyl, což znamená, že mohli pokračovat bez něj.

Anna a Táňa se dozvěděli, že se narodili jako siamská dvojčata, když jim bylo 10 let. Máma jim vyprávěla příběh o jejich narození, dívky se nebojí, ale byly velmi překvapeny. Až do věku 14 let byli neustále pod dohledem lékařů.

Zdroj: Yandex.ru

Nyní mají Anna a Táňa již 30 let. Je nemožné, aby ti, kteří neznají jejich příběh pochopili, jak se děvčata narodili. Jsou to dvě zdravé a krásné dívky.

Zdroj: Yandex.ru

Je pravda, že již dlouhou se na sebe ani nepodobají jako dvojčata, protože dávají přednost úplně jiným stylům. Anna je velmi ženská blondýna a Táňa je krátkovlasá brunetka. Jako sestry jsou velmi blízké, ale nemají mezi sebou nějakou mystickou komunikaci. (jak si mnozí myslí).

Zdroj: Yandex.ru

Dívky jsou šťastné, žijí celý život a vždy mluví s velkým srdcem o Levovi Novokreschenově, lékaři, který provedl operaci. Před několika lety se uskutečnilo slavnostní otevření pamětní desky věnované památce skvělého chirurga.

Share