Osmiletý chlapec prodal svou nejcennější sbírku, aby vyléčil štěně

Když se osmiletý Bryson Kleeman z Virginie dozvěděl, že jeho štěně a nejlepší kamarád Bruce je nemocný, rozhodl se prodat svou nejcennější sbírku – kartiček Pokémonů (fiktivních tvorů z japonských pohádek), které sbíral čtyři roky.

Bruce / Zdroj: youtube.com

„Jeho nejcennějším majetkem jsou sběratelské karty Pokémonů. Jeho štěně Bruce je však cennější – je to jeho nejlepší přítel.“ řekla Kimberly Woodruffová, Brysonova matka.

Bruce / Zdroj: youtube.com

Na léčbu parvovirózy, kterou Bruce trpěl, bylo potřeba nejméně 655 dolarů (14 000 korun) a nějakou dobu musel zůstat v nemocnici na veterinární klinice, což se také muselo byt zaplaceno.

Bryson Kleeman / Zdroj: facebook.com

Bryson se rozhodl, že svého chlupatého přítele v žádném případě nenechá zemřít, vzal karty, vyvěsil na dvoře ceduli s nápisem „Pokémon na prodej“ a začal prodávat části své sbírky. Sousedé se nejprve ze zvědavosti obrátili na chlapce, aby zjistili, za co hodlá peníze utratit. Když se dozvěděli, proč Bryson karty prodává, začali o tom vyprávět svým známým, takže majitel malého štěněte rychle vybrala potřebnou částku na léčbu zvířete, píše New York Post.

Bryson Kleeman / Zdroj: facebook.com

„Začalo to u několika sousedů, kteří to pak rozšířili mezi další lidi, a ti zase mezi další a tak to šlo dál a dál.“ – řekla Kimberly.

Bryson nakonec za dva dny vydělal více než 400 dolarů (téměř 8500 korun), ale to nebylo všechno. Jeho matka založila stránku na platformě GoFundMe, kde lidé přispěli na léčbu štěněte více než 24 000 dolarů (přes 512 000 korun). Také zaměstnanec společnosti Pokémon Company International, kterého se snaha osmiletého dítěte dotkla, mu poslal balíček vzácných běratelských karet Pokémonů.

Pokémon / Zdroj: youtube.com

Díky obětavosti svého majitele a pomoci mnoha lidí, kteří se o něj starali, podstoupil Bruce léčbu a plně se zotavil. Zbývající peníze Bryson a jeho matka věnovali čtyřem rodinám, které rovněž potřebovaly zaplatit účty za lékařské ošetření na veterinárních klinikách.

„Doufám, že tento příběh pomůže lidem uvědomit si, že na tomto světě je ještě něco dobrého,“ říká Kimberly Woodruffová.

 

PSALI JSME: BYLO BY LEPŠÍ, KDYBYSTE MĚ UMÍSTILI DO DĚTSKÉHO DOMOVA

PŘIPOMÍNÁME: „V PRVNÍ FÁZI UVOLNÍME 20 MILIONŮ“: KOLIK MILIONŮ JIŽ POSLALI OBČANE PRO POMOC LIDEM NA JIHU MORAVY

Share