Oslavy jubilea Václava Klause v zahradách Pražského hradu: kolik bude muset bývalý prezident zaplatit a kolik bude moci přijít hostů

Někdy může být oslava narozenin velmi drahá. Vypadá to, že právě takový případ bude při oslavě 80. narozenin Václava Klause, kdy bude nucen zaplatit za pronájem Jižních zahrad Pražského hradu více než 261 tisíc korun. Vyplývá to z registru smluv. Informuje o tom Blesk.cz.

Portály Deník N a Blesk upozornily na smlouvu, která se týká oslav jubilea druhého českého prezidenta Václava Klause. Smlouva byla uzavřena mezi institutem Václava Klause a Správou Pražského hradu.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Oslavy narozenin bývalého prezidenta v jižních zahradách Pražského hradu se mají konat 18. června. To znamená, že si pronajme tu část areálu, kde v minulosti úřadoval jako hlava státu.

Smlouva stanoví, že počet hostů v tento den nesmí překročit 500 osob. Je také nutné, aby byla dodržena všechna platná opatření a hygienická pravidla.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Institut Václava Klause bude muset zaplatit do 16. června celkovou zálohu ve výši 261 360 korun. Tato částka již zahrnuje DPH ve výši 21 procent.

K jubileu svého předchůdce byl pozván i současný šéf státu Miloš Zeman. Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka chce prezident Václavu Klausovi poblahopřát osobně.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Přijít by měl také spolužák Václava Klause Ivan Mládek se svou kapelou Banjo Band, který je také zpěvákem a hudebníkem. Budou tam i frontman kapely Žlutý pes Ondřej Hejma a jazzový pianista Emil Viklický.

Druhý český prezident Václav Klaus se narodil 19. června 1941, tedy brzy oslaví své osmdesáté narozeniny. Loni nechtěl uspořádat večírek, ale letos to bude trochu jinak.

Psali jsme:„Nedostatek je obrovský“: Nemocnice potřebují nové dárce. Proč jich za poslední rok ubylo

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ SE VYJÁDŘIL K PIRÁTŮM: PREMIÉR HOVOŘIL O MNOHOLÁSCE A PRÁVU BRÁNIT SVÉ NÁBOŽENSTVÍ SE ZBRANÍ

PŘIPOMÍNÁME: „BYL TO BOJ O PŘEŽITÍ“: KATEŘINA BROŽOVÁ PROMLUVILA O TĚŽKÝCH OBDOBÍCH SVÉHO ŽIVOTA, KDY CHTĚLA HLEDAT I POMOC ODBORNÍKŮ

Share