Opakovat celé očkování, nebo jít na posilující dávku: Resort zdravotnictví vysvětlil, co by měli dělat lidé, kteří se nenechali přeočkovat třetí dávkou

V současné době mohou lidé v Česku navštěvovat jakákoliv místa a nemusí s sebou mít očkovací certifikáty. Někteří lidé píší, že brzy skončí platnost jejich certifikátů, ale nechtějí se nechat přeočkovat posilující dávkou. Ale zajímá je, jestli se za pár měsíců změní pravidla, co budou muset dělat. Ptají se, jestli by měli podstoupit vakcinaci od začátku. Ministerstvo zdravotnictví vysvětlilo, jak by měli postupovat. Informuje o tom server TN.cz.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Certifikát o očkování proti koronaviru platí 9 měsíců po podání druhé dávky. Pokud se člověk přeočkoval posilující dávkou, certifikát platí neomezeně.

Ale pokud se člověk nechtěl vakcinovat třetí dávkou, ale po nějaké době změnil svůj názor, pak by neměl podstupovat vakcinaci od začátku.

Vakcína / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Je to pořád považováno za základní očkování, takže pak stačí si dát posilující dávku, i když tam bude prodleva,“ řekl pro TN.cz mluvčí resortu zdravotnictví Ondřej Jakob.

Ministerstvo podle něj všem doporučuje, aby se lidé revakcinovali a aby neotáleli. Připomněl, že očkování chrání lidi před těžkým průběhem nemoci a možným úmrtím.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Dodal, že koronavirus nikam nezmizel a že zůstává v Česku. Lidé by se proto museli starat o své zdraví a očkování je tím, co by tělo mohlo chránit.

PSALI JSME: „MYSLÍM, ŽE KDO CHCE, TO POCHOPÍ“: ANDREJ BABIŠ OBHAJOVAL MILIARDOVÉ VÝDAJE VLÁDY BĚHEM EPIDEMIE KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: „V ROZPORU SE ZÁJMY EVROPY“: LOTYŠSKÝ MINISTR OBRANY OZNAČIL ZEMĚ, KTERÉ JSOU PROTI VSTUPU UKRAJINY DO EU, ZA PROPUTINOVSKÉ

Share