Omezení setkávání lidí na dvě osoby: jak to bude řešit policie

Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo, že zatím se mohou lidé setkat v počtu až dvou osob. Policisté nehodlají kontrolovat, natož požadovat, aby se občané pohybovali ve skupinách nejvýše dvou osob. Pandemický zákon neumožňuje omezovat lidi v tomto. Oznámila to policie prostřednictvím Twitteru.

Policie uvedla, že mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví se týkají hromadných akcí, nikoliv pohybu lidí v ulicích nebo něco podobného.

Policie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Už neplatí nouzový stav, takže nyní není možné omezovat počet lidí, volný pohyb atd. Policisté proto nebudou toto omezení kontrolovat.

Resort zdravotnictví se rozhodl omezit setkávání lidí na dvě osoby. Ačkoli bylo původně plánováno, že toto omezení bude 10 lidí uvnitř budov a 20 lidí venku.

Policie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Někteří odborníci, zejména epidemiologové, však uvedli, že takové zmírnění opatření může mít negativní dopad na epidemickou situaci. Nyní je trend rozhodně pozitivní.

Nový šéf resortu zdravotnictví Petr Arenberger naslouchal názoru odborníků, a proto se rozhodl setkávání omezit na dvě osoby. Tato opatření pak v pondělí schválil kabinet.

Policie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Mnoho právníků uvedlo, že takové opatření by mohlo být uplatněno v době nouze, ale pandemický zákon to neumožňuje. Ministr zdravotnictví ale uvedl, že opatření bude fungovat, dokud ho soud nezruší.

Pak ale Petr Arenberger řekl, že různí právníci toto opatření projednávali na různých úrovních, takže někteří z nich měli pochybnosti. Podle něj pouze jeden právník vše zcela odmítl.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

„Z našeho pohledu si myslíme, že je to naprosto v pořádku,“ uvedl Petr Arenberger.

PSALI JSME: KARDIOLOG PIRK TVRDÍ, ŽE EPIDEMIE KONČÍ A VLÁDNÍ OPATŘENÍ UŽ NEMAJÍ VELKÝ SMYSL: ZKRITIZOVAL TAKÉ ROTAČNÍ VÝUKU VE ŠKOLÁCH

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA AKTUALIZOVALA PRAVIDLA PRO FUNGOVÁNÍ ŠKOL: CO SE ZMĚNÍ PRO ŽÁKY A STUDENTY

Share