Odmítači vakcíny by mohli platit vyšší zdravotní pojištění: kardiochirurg Jan Pirk s tím nesouhlasí a navrhuje, aby se to nařídilo kuřákům či milovníkům uzenin

V souvislosti s koronavirouvou epidemií se objevují názory, že by stát mohl finančně „potrestat“ občany, kteří se nechtějí proti nákaze očkovat. To však razantně odmítá kardiochirurg Jan Pirk a dodává, že by následně zaplatit museli i kuřáci. Informuje o tom web zivotvcesku.cz.

Dle Pirka není možné, aby se něco podobného dělo v demokratické zemi a stát by neměl někoho trestat za to, že se o své zdraví nestará podle jeho představ. Odborník proto odmítá povinné očkování proti covid-19.

Jan Pirk / Zdroj: youtube.com

Kardiochirurg zdůraznil, že vakcína, kterou nyní máme byla připravena na virus, který byl před dvěma lety a na chřipku se vždy připravuje nová. Jan Pirk také říká, že nakonec odborníci souhlasí s tím, že nejdůležitější je vlastní imunita.

Lékař rovněž odmítá, aby lidé byli potrestání, pokud odmítají očkování proti koronaviru. Navrhuje se totiž, aby odmítači vakcín platili například vyšší zdravotní pojištění nebo hradili případnou hospitalizaci.

Jan Pirk / Zdroj: youtube.com

Podle názoru Pirka podobné uvažování je nebezpečné a dodává, že se svým zdravím hazardují například kuřáci či pijáci alkoholu. Stejně by se prý mohlo mluvit i o pojídání uzenin a bůčku.

Jídlo Jan Pirk uvádí jako nadsázku a chce poukázat na absurditu podobných návrhů.

Jan Pirk / Zdroj: youtube.com

Lékaři zdůrazňují, že v Česku čím dál více lidí trpí rakovinou tlustého střeva a může za to nezdravý styl života a zejména pojídání uzenin. Další skupinou lidí, kteří zatěžují zdravotnictví jsou pacienti s nadváhou.

PSALI JSME: JIŘÍ PAROUBEK PROMLUVIL O NOVÉ VLÁDĚ: EXPREMIÉR UVEDL, ŽE SE KABINET CHCE ODLIŠOVAT OD PŘEDCHOZÍHO A NAŠEL JEDEN PROBLÉM, O KTERÉM NIKDO NEMLUVÍ

PŘIPOMÍNÁME: ČÁST MINISTRŮ SE NEDOKÁŽE POŘÁDNĚ DOMLUVIT ANGLICKY: BUDOU POTŘEBOVAT POMOC TLUMOČNÍKŮ

Share